کد مطلب: ۸۸۴۱۴۱

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

بازدهی بورس هفته اول آبان‌ماه/ فشار بازار سهام افتاد!

بازدهی بورس هفته اول آبان‌ماه/ فشار بازار سهام افتاد!

بررسی معاملات هفته اول آبان 1402 نشان می‌دهد پس از صعود حداقلی شاخص کل در هفته گذشته، نماگر اصلی بازار در این هفته نزولی بود و بیش از یک درصد کاهش داشت. همچنین شاخص هم‌وزن نیز در این هفته همسو با شاخص کل بود و با کاهش 0.91 درصدی روبه‌رو شد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، پایان معاملات امروز 3 آبان 1402 کارنامه پنج روزه شاخص‌های بورسی مشخص شد. کارنامه‌ای که تنها یک نتیجه داشت و آن هم مردودی شاخص‌های بورسی بود. چرا که شاخص کل طی معاملات این هفته بورس با کاهش 1.06 درصدی از دو میلیون و 23 هزار واحد به دو میلیون و دو هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز در این هفته روند نزولی داشت و از تراز 682 هزار و 977 واحد با افت 0.91 درصدی به 676 هزار و 727 واحد رسید.

همچنین بررسی معاملات بورس هفته اول آبان نشان می‌دهد بازار سهام طی این هفته به طور میانگین روزانه پنج میلیارد و 940 میلیون برگه سهم حجم خورد و ارزش معاملاتی معادل سه هزار و 609 میلیارد تومان رقم زد. در نهایت باید گفت برآیند معاملات این هفته نیز تغییر مالکیت هزار و 413 میلیارد تومان سهام از حقیقی به حقوقی بود. این بدان معناست که بیشتر از 1.4 همت پول حقیقی دیگر از بورس خارج و وارد بازارهای شد. روندی که در هفته‌های گذشته نیز تکرار شد و این موضوع تنها یک نتیجه دارد و آن هم تقویت بازارهای سفته‌بازی اعم از دلار و سکه و تضعیف تنها بازاری که به تولید کمک می‌کند است.

بورس هفته اول آبان در یک نگاه

معاملات بورس این هفته در جهت انتظارات اهالی بازار سرمایه شروع شد. چرا که بازار هفته گذشته صعودی بود و همین موضوع، تقاضا را در ابتدای هفته افزایش داد. به این ترتیب، شاخص کل و شاخص هم‌وزن در شنبه به ترتیب 0.07 درصد و 0.48 درصد افزایش داشتند.

در یکشنبه نیز این روند ادامه داشت و شاخص کل 0.36 درصد و شاخص هم‌وزن 0.57 درصد رشد کردند. در دوشنبه اما روند معاملات تغییر کرد و هر دو شاخص اصلی بورس نزولی بودند. به طوری که شاخص کل، 0.51 درصد و شاخص هم‌وزن 0.62 درصد پایین آمدند. در شنبه اما نزول شاخص‌های بورسی قوت گرفت و شاخص کل 1.07 درصد و شاخص هم‌وزن 1.42 درصد سقوط کردند.

در مقابل، معاملات چهارشنبه نزولی نبودند و حمایت دو میلیون واحد توانست معاملات این روز را صعودی کند. به این ترتیب شاخص کل و شاخص هم‌وزن در روز پایانی هفته 0.09 درصد افزایش داشتند و به ترتیب به تراز‌های دو میلیون و دو هزار واحد و 676 هزار واحد رسیدند.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه بازار سرمایه بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.