کد مطلب: ۸۸۸۸۸۳

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد؛

پایان بورس امروز ۱۵ آبان ۱۴۰۲ / شاخص کل در کانال ۲ میلیونی تثبیت شد

پایان بورس امروز 15 آبان 1402 / شاخص کل در کانال 2 میلیونی تثبیت شد

سرمایه‌گذاران بازار سهام امروز شاهد روند معاملاتی مثبتی در بورس تهران بودند. حجم و ارزش معاملات خرد افزایش یافت و شاخص کل بورس هم روند مثبتی را در کانال دو میلیون واحدی طی کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، امروز بورس تهران در ادامه روند مثبت روز گذشته خود، مسیری سبز را طی کرد و روز خوبی را برای سهامداران ساخت. این روند همزمان با کاهش قیمت دلار آغاز و با تداوم افت قیمت اسکناس آمریکایی، تقویت شده است.

در همین حال، بورس تهران که تا پیش از سخنرانی سیدحسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان ریزشی شده و در لاک دفاعی فرو رفته بود، با برداشته‌شدن ریسک همه‌گیرشدن جنگ، به مسیر سرمایه‌گذاری امیدوار شده و بازگشته است.

این خوش‌بینی امروز با سفر نخست‌وزیر عراق به ایران که گفته می‌شود حامل پیام مهمی بوده است، تقویت شد و به بار نشست تا در کنار رشد شاخص کل، حجم و ارزش معاملات نیز افزایشی و تراز پول حقیقی مثبت شود.

پایان بورس امروز 15 آبان 1402

گفتنی است روز گذشته هم اعلام شد نرخ خوراک گاز برای پتروشیمی‌ها در شهریور امسال 4880 تومان محاسبه می‌شود که خبر خوبی برای این صنایع و تمامی صنایع وابسته به خوراک گاز محسوب می‌شود. تاییدیه این خبر نیز امروز روی کدال نشست تا خیال سهامداران را از عملی شدن این تصمیم راحت کند.

به این ترتیب بازار سهام با کمک‌گرفتن از اهرم‌های درونی و بیرونی، توانست خود را بازیابی کند و فعلا در مسیر صعودی گام برمی‌دارد. اهالی بازار سرمایه امیدوارند این بازار از گزند دخالت‌ها و تصمیمات دولت در امان بماند تا صنایع بتوانند به تناسب ارزندگی خود، سرمایه جذب کرده و سود خوبی نیز نصیب سهامداران کنند.

عملکرد شاخص‌ها

امروز شاخص کل بورس تهران با رشد 14 هزار و 143 واحدی، معادل 0.7 درصد رشد کرد و در پله دو میلیون و 30 هزار و 878 واحدی نشست. در همین حال شاخص هم‌وزن نیز پنج هزار و 918 واحد رشد کرد و معادل 0.87 درصد افزایش یافت تا در ارتفاع 684 هزار و 837 واحدی قرار گیرد. در این میان، شاخص کل فرابورس هم 151 واحد بالا رفت و به سطح 24 هزار و 721 واحدی رسید.

نمادهای موثر

امروز نمادهای شپنا، شپدیس، تاپیکو، شبندر، شتران، همراه و رمپنا، بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص کل بورس داشتند. در همین حال، خگستر، شستا، شپنا، حفارس، ذوب، ثشاهد و سصفها، پرتراکنش‌ترین نمادهای بورسی در معاملات امروز بودند.

در سمت دیگر بازار، آریا، وسپهر، وهور، هرمز، شپاس، بپاس و شاوان بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص کل فرابورس داشتند. در همین حال، بمپنا، بمولد، فرود، فرابورس، کرمان، خاور و گدنا، پرتراکنش‌ترین نمادهای فرابورسی بودند.

حجم و ارزش معاملات خرد

امروز بازار سهام شاهد رشد حجم و ارزش معاملات خرد بود. حجم معاملات خرد سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی در روز جاری به هفت میلیارد و 100 میلیارد برگه سهم رسید. ارزش معاملات خرد سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی هم امروز چهار هزار و 319 میلیارد تومان بود.

امروز همچنین بیش از 71 میلیارد تومان پول حقیقی وارد بازار شد و در مقابل، صندوق‌های درآمد ثابت شاهد خروج 240 میلیارد تومانی پول حقیقی‌ها بودند. گفتنی است امروز 69 درصد از نمادهای بازار مثبت بودند.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه بازار سرمایه بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ناشناس

    شاخص سازی میکنن
    اصلا پرتفوی بنده تکون نمیخوره !