خبر فوری:

خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۹۱۳۳۲۸

بذرپاش: رکورد ترانزیت کشور در سال ۱۴۰۲ شکسته شد

بذرپاش: رکورد ترانزیت کشور در سال 1402 شکسته شد

مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی، در حاشیه بهره‌برداری از راه‌آهن یزد - اقلید از هزینه 850 میلیارد تومانی این پروژه خبر داد و عنوان کرد که در 2 ماهه ابتدای امسال نسبت به 2 ماهه سال گذشته 57 درصد رشد ترانزیت داشتیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، مهرداد بذرپاش‌، وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بهره‌برداری از راه‌آهن یزد - اقلید، این پروژه‌ را پروژه مورد تأکید رئیس‌جمهوری فقید کشورمان دانست و ‌اظهار ‌داشت: عملیات تکمیلی خط ریلی و بهره‌برداری از راه‌آهن یزد - اقلید عملیات بزرگی بود که در 2 سال اخیر بیش از 850 میلیارد تومان هزینه شد.

مسیر راه‌آهن اقلید – یزد به طول 270 کیلومتر است که 245 کیلومتر از طول مسیر این راه‌آهن در محدوده استان یزد و بقیه در حوزه استحفاظی استان فارس قرار دارد.

در این پروژه 270 کیلومتری، ایراداتی وجود داشت و ایستگاه‌هایی نیمه‌تمام مانده بود که با احداث 5 ایستگاه و رفع ایرادات موجود، حرکت قطار باری در این مسیر ریلی از امروز آغاز می‌شود و پس از 2 روز نیز اولین قطار مسافری در این مسیر حرکت خواهد کرد.

راه‌آهن یزد ـ اقلید یکی از درخواست‌های مردم این استان یزد بود که موجب کاهش 4 ساعته از مسیر شیراز به سمت مشهد مقدس می‌شود که موجب صرفه‌جویی انرژی، زمان و همچنین افزایش امنیت مسافرین و افزایش سرعت جابه‌جایی بار خواهد داشت.

رشد 57 درصدی ترانزیت در 2 ماهه امسال نسبت به 2 ماهه سال قبل

در 2ماهه ابتدای امسال نسبت به 2ماهه سال گذشته 57 درصد رشد ترانزیت داشتیم و در سال گذشته هم رشد قابل توجهی در این زمینه تجربه شد.

رکورد ترانزیت در سال گذشته شکسته شد و با ادامه مسیر رشد ترانزیت در سال 1403 پیش‌بینی می‌شود که این رکورد باز هم شکسته شود.

در سال 1402 مجموعاً بیش از 84 همت پروژه راه و ریل افتتاح شد؛ حدود 195 کیلومتر احداث و افتتاح خطوط ریلی، 235 کیلومتر احداث آزادراه و حدود 800 کیلومتر نیز بزرگراه افتتاح شده که این اعداد منابع و حجم اشتغال قابل توجهی به خود صرف می‌کند.

منبع : اکوایران

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.