کد مطلب: ۶۶۴۵۷۲

طلای ۱۸ عیار تغییر کانال می‌دهد؟/ قیمت دلار و یورو ۱۸ خرداد ۱۴۰۱

طلای ۱۸ عیار تغییر کانال می‌دهد؟/ قیمت دلار و یورو ۱۸ خرداد ۱۴۰۱

طی معاملات امروز ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ قیمت طلای ۱۸ عیار اندکی افزایش یافت و به یک میلیون و ۴۴۲ هزار و ۸۱۲ تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت طلا در روز گذشته به بالاترین سطح روزانه خود صعود کرد اما با این حال از صبح امروز مقداری کاهشی شده است.

سایت طلا نوشت، قیمت طلا در روز گذشته رشد خوبی را از خود نشان داد و به بالای سطح روانی ۱۸۵۰ دلار صعود کرد که ناشی از کاهش ارزش شاخص دلار و همچنین ضعف نسبتا شدید در بازار سهام بود. به علاوه افزایش قیمت نفت خام نیز از صعود طلا حمایت می کند.

در لحظه نگارش این متن قیمت هر اونس طلای جهانی ۱۸۵۰ دلار است که یک افت جزئی نسبت به روز گذشته را نشان می دهد. روز گذشته قیمت طلا با بیش از ده دلار افزایش تا ۱۸۵۵ دلار رشد کرده بود.

وضعیت بازار‌های سهام جهانی

بازار‌های سهام جهانی وضعیت چندان مساعدی را تجربه نکرده‌اند. شاخص ‌های سهام ایالات متحده در روز گذشته کاهش یافتند و به نوبه خود از بازار ‌های امن تر مانند بازار طلا حمایت کردند.

بانک مرکزی استرالیا دیروز نرخ بهره را به شکل غیر منتظره ای افزایش داد. این بانک در تصمیمی در روز گذشته نرخ بهره این کشور را به میزان ۵۰ تا ۷۵ واحد پایه افزایش داد که باعث تعجب تحلیلگران شد.

انتشار آمار تورم آمریکا در روز جمعه

جنت یلن وزیر خزانه داری ایالات متحده امروز برای دومین روز قرار است به کنگره رفته و در مورد برنامه بودجه دولت بایدن شهادت دهد. این موضوع برای تحلیلگران و سرمایه گذاران اهمیت زیادی دارد چراکه سیاست‌های کلی اقتصادی ایالات متحده را مشخص می‌سازد.

در ادامه این هفته در روز پنجشنبه قرار است جلسه بانک مرکزی اروپا تشکیل شود. پیش بینی می‌شود که این بانک در جلسه فردای خود راجع به افزایش نرخ بهره در جهت کنترل تورم تصمیم گیری هایی را اتخاذ کند.

در روز جمعه نیز قرار است داده‌های مربوط به تورم ایالات متحده آمریکا در ماه مه منتشر شود که تاثیر بسیار زیادی بر روی بازارهای مختلف خواهد گذاشت.

قیمت دلار در بازار امروز

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در صرافی‌‌‌ بانکی امروز ۱۸ خرداد برای فروش ۲۶ هزار و ۷۴۲ تومان بود. این صرافی‌ دلار را از مردم با قیمت ۲۶ هزار و ۴۷۶ تومان خریداری می‌کنند.

‌‌قیمت یورو در بازار امروز

قیمت یورو در بانک مرکزی نیز ۴۴۹۲ تومان اعلام شد. امروز قیمت فروش یورو در صرافی‌‌‌ها بانک‌ها، ۲۸ هزار و ۸۳۲ تومان اعلام شد. قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۸ هزار و ۵۴۵ تومان است.

‌قیمت طلا و سکه در بازار امروز

طبق نرخ‌‌‌ها اعلامی اتحادیه طلا و سکه تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۴ میلیون و ۹۳۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح قدیم ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

در بازار امروز قیمت طلا ۱۸ عیار برای هر گرم، یک میلیون و ۴۴۲ هزار و ۸۱۲ تومان اعلام شد.

نیم‌سکه، هشت میلیون و ۵۵۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود. قیمت ربع‌ سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب پنج میلیون و ۵۲۰ هزار تومان و سه میلیون و ۵۰ هزار تومان است.

آخرین اخبار حوزه طلا را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ناشناس

    علی برکت الله