فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۴۴۱۵۵۳

آخرین خبرها از وضعیت واحد‌های مسکن ملی در پرند

آخرین خبرها از وضعیت واحد‌های مسکن ملی در پرند

عضو هیئت مدیره شرکت عمران پرند گفت: در شهر پرند واحد‌های طرح اقدام ملی مسکن در قالب فروش اقساطی و همچنین ثبت‌نام برای واحد‌های ۸۸ هکتاری و ۱۳۰ هکتاری در نظر گرفته شده و بخشی از ساخت این واحد‌ها را آغاز کرده‌ایم.

به گزارش تجارت‌نیوز ، پدرام صمیمی‌فر، عضو هیئت مدیره شرکت عمران پرند با بیان اینکه در برنامه طرح اقدام ملی مسکن ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در ۱۸ شهر جدید در دستور کار قرار گرفته‌است، گفت: در شهر جدید پرند ساخت واحد‌های طرح اقدام ملی در قالب دو بخش در دستور کار قرار گرفته است و در بخش فروش اقساطی ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی را در برنامه داریم.

وی توضیح داد: در شهر پرند واحد‌های طرح اقدام ملی مسکن در قالب فروش اقساطی و همچنین ثبت‌نام برای واحد‌های ۸۸ هکتاری و ۱۳۰ هکتاری در نظر گرفته شده و بخشی از ساخت این واحد‌ها را آغاز کرده‌ایم.

عضو هیئت مدیره شرکت عمران پرند افزود: ثبت‌نام واحد‌های فروش اقساطی را آغاز کرده‌ایم و در ۲ مرحله ثبت‌نام برای طرح اقدام ملی مسکن انجام شد. در پالایش ثبت‌نام کنندگان مرحله اول حدود ۹ هزار و ۶۰۰ واحد متقاضیانشان واجد صلاحیت شدند و در همان ماه‌های ابتدایی از متقاضیان برای تشکیل پرونده دعوت شد.

وی توضیح داد: متقاضیان مرحله اول تا دو ماه پیش در حال تشکیل پرونده و تکمیل اطلاعات خود بودند، اما متأسفانه با ورود ویروس کرونا فعالیت کارگزاری متوقف شد و ما از سیزدهم اسفند ماه مراحل تشکیل پرونده را متوقف کرده‌ایم.

صمیمی‌فر افزود: از اواخر اسفند ماه سال گذشته هم ثبت‌نام مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن را آغاز کردیم و در این دوره هم حدود ۲۰ هزار نفر برای فروش اقساطی ثبت نام کرده‌اند که هنوز پالایش اطلاعات متقاضیان را تکمیل نکرده‌ایم.

عضو هیئت مدیره شرکت عمران پرند با اشاره به اینکه بخش دیگری از واحد‌های طرح اقدام ملی مسکن در پرند در قالب پروژه‌های ۸۸ هکتاری و ۱۳۰ هکتاری با مشارکت بخش‌ها و دستگاه‌های مختلف در حال انجام است، گفت: در پروژه ۸۸ هکتاری ساخت ۳ هزار و ۴۲۰ واحد مسکونی کلید خورده و در پروژه ۱۳۰ هکتاری هم ساخت ۴ هزار واحد مسکونی آغاز شده است.

او افزود: در پروژه ۱۳۰ هکتاری با توجه به تفاهم‌نامه‌ای که بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع برای بنیاد تعاون قرارداد منعقد شده احداث این واحد‌ها برای متقاضیان این بخش آغاز شده است.

صمیمی‌فر تأکید کرد: طبق این تفاهم‌نامه مقرر شده که بنیاد تعاون احداث واحد‌های مسکونی و همچنین خدمات رفاهی و محله‌ای از جمله مسجد، مراکز تجاری، درمانی و پارک را در قالب یک پکیج در این محدوده احداث کند.

عضو هیئت مدیره شرکت عمران پرند توضیح داد: در پروژه ۸۸ هکتاری هم بخشی از پروژه توسط شهرداری مجوز گرفته شده و ساخت حدود ۴۶۰ واحد از این محدوده انجام شده و برای سایر واحد‌ها هم در مرحله انعقاد قرارداد با شرکاء و دریافت پروانه برای ساخت هستیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.