کد مطلب: ۶۶۵۵۵۵

اختصاص زمین برای ساخت خانه‌های ویلایی

اختصاص زمین برای ساخت خانه‌های ویلایی

وزیر راه و شهرسازی خبرداد: در شهرهایی که سکونت غالب مردم در خانه‌های یک طبقه است زمین برای احداث خانه‌های ویلایی واگذار می‌کنیم.

به گزارش تجارت‌نیوز ، وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه منابع خوبی به صندوق ملی مسکن تخصیص یافته است گفت: در شهرهایی که سکونت غالب مردم در خانه‌های یک طبقه است زمین برای احداث خانه‌های ویلایی واگذار می‌کنیم.

بر اساس گزارش ایسنا ، رستم قاسمی در مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه ۱۵ هزار و ۴۸۰ واحد مسکونی وزارت دفاع در مجموعه چیتگر اظهار کرد: تفاهم نامه وزارت راه و شهرسازی با وزارت دفاع برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی بود که با انرژی مضاعف وزارت دفاع این تعداد در حال گسترش است.

وی افزود: عرضه و تقاضای مسکن در کشور متناسب نیست. بنابراین نیاز مردم، تعهد دولت و قانون جهش تولید و تامین مسکن ما را مکلف می‌کند در بخش مسکن که پیشران اقتصاد است یک نگاه جدی داشته باشیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه قانون جهش تولید و تامین مسکن در مهرماه سال گذشته ابلاغ شد خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات و ایجاد صندوق ملی مسکن که بحمدالله منابع خوبی به آن تخصیص یافته و تامین زمین از اقدامات صورت گرفته است.

قاسمی با اشاره به برنامه تامین زمین برای ۴ میلیون واحد نهضت ملی مسکن گفت: تاکنون برای ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار واحد تامین زمین شده و یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد به مرحله اجرا رسیده که انشاالله تا پایان شهریور ساخت ۲ میلیون واحد را شروع می‌کنیم.

وی یادآور شد: در طرح مسکن مهر که بلوک‌ها به هم چسبیده بود در هر هکتار ۱۲۷ خانوار سکونت داشت که ما در طرح نهضت ملی مسکن این را به ۵۰ خانوار در هر هکتار رساندیم تا کیفیت زندگی را افزایش دهیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در تامین زمین اقدامات مقتضی را انجام می دهیم گفت: در شهرهایی که زندگی مردم در واحدهای یک طبقه است زمین برای ساخت خانه‌های ویلایی واگذار می‌کنیم. به جز برخی مناطق از جمله شمال کشور، در دیگر نقاط مشکلی در تامین زمین وجود ندارد.

به گفته قاسمی نوسازی و بهسازی ۱۰۰ هزار واحد فرسوده در شهر تهران مد نظر است که در حال حاضر ۵۰ هزار واحد در حال ساخت است.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  خدا کنه

 • ناشناس

  خدا کنه این دروع راست باشه

 • ناشناس

  سلام
  اخه کی
  الان صاحب خانه داماد من جواب کرده
  چهار نفرن کارگر
  نه پول رهن داره
  نه می تونه این اجاره سنگین
  که صاحب خانه های از خدا بی خبر مگن بده
  ایا جای سراغ دارین بره چادر بزنه برا زندگی
  خدا به داد مستاجر ها برسه

 • ناشناس

  بی زحمت بقیه قولهایی که ابتدای دولت داده اید را اجرایی کنید قیمت نان را نمی توانید مدیریت کنید خانه ویلایی نخواستیم مدیران جهادی

 • ناشناس

  تورا به خدا از این طرحها ندید همین مقدار مراتع وزمین کشورزی هم که باقی مانده تبدیل به ویلا و خانه می شود وعلاوه بر گسترش بی رویه شهرها امنیت غذایی مان هم به خطر می افتد

 • ناشناس

  10 سال پیش با کرایه فقط یک ماه از خونه.
  یک متر خونه نوساز
  یک موتور سیکلت 125
  یک.عدد سکه
  دو یا سه عدد کولر ابی
  یک عدد کولر گازی
  10 متر زمین تو شمال
  حالا کرایه کل سال حساب کن خودت که 10 سال پیش چه قدر کرایه خونه ها بالا بودهالان چی
  خونه نوساز متری 30 میلیون
  موتور سیکلت 20 تا 30 میلیون
  کولر ابی 15 میلیون
  کولر گازی 16 تا 25 میلیون
  زمین تو شمال متری 20 میلیونحالا بهتر میشه فهمید که چرا این قدر کرایه ها مفتی مونده
  دولت هم به بهونه کرونا مستاجر را پرو کرده ولی امسال حکم تخلیه میدن و به زور نشستن مستاجر هم از نظر شرعی مشکل داره

 • ناشناس

  چرا زمین‌هایی که در حاشیه شهر هستند و نه برای کشاورزی خوبه و رها شده هست جزء محدوده شهری نمی کنید تا قیمت مسکن بشکنه و دست مافیای مسکن کوتاه بشه تا کی قوانین قدیمی و اشتباه باید سر راه مردم باشه تا کی برای ساخت خونه باید هزینه های گزاف به شهرداری‌ها باید مردم پرداخت کنند . چرا دولت از بعضی منافع ش کوتاه نمیاد

 • ناشناس

  باسلام بماهم که ساکن تهران هستیم میدهند . چون دوسال پیش برای پرند پول ریختیم خبری بما نمیدهند پناه برخدا

 • تورح

  باید پیش از ساخت هر شهرک ابتدا زیرساختهای آن ساخته شود نه مثل مسکن مهر شهر….که فاضلاب ۴۰هزارنفررا مستقیم داخل پاک ترین رود می‌ریزند و از بوی تعفن تمام ساکنان نزدیک رود در عذابند.

 • ناشناس

  یک ملیون شد100 هزاروچندوقت دیگه میشه 10 هزار سال دیگه 1000 ،بعدم چرت