کد مطلب: ۸۷۰۳۵۲

علت ساخت‌وساز غیرمجاز مسکن چیست؟

علت ساخت‌وساز غیرمجاز مسکن چیست؟

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر یزد گفت: طولانی بودن روند اخذ پروانه ساختمانی در شهرداری، بالا بودن هزینه‌های بیمه و نظام مهندسی از جمله دلایلی است که باعث می‌شود مردم به ساخت و ساز غیر مجاز روی بیاورند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، محمدمهدی نیکونژاد با اشاره به اینکه در خصوص رسیدگی به ساخت و سازهای غیرمجاز در جلسه این کمیسیون بحث و تبادل نظر شد اظهار داشت: با نظارت دقیق بر ساخت و سازهای شهری مقرر شد تعداد پرونده‌هایی که به کمیسیون ماده صد ارجاع داده می‌شود و مقایسه آن با تعداد صورت جلساتی که توسط واحد اجراییات شهرداری انجام می‌گیرد و بررسی تصاویر هوایی هر پلاک در چند سال اخیر، ساخت و سازهای غیرمجاز را شناسایی و جلوی ادامه فعالیت آن گرفته شود.

وی افزود: همچنین با توجه به شکایات مردم در راستای اینکه پرونده تخلف برخی پلاک‌ها به کمیسیون ماده صد ارجاع و برخی دیگر نیز با وجود تخلف به کمیسیون ارجاع نمی‌شود قرار شد به طور جدی مدیران مربوطه برای رسیدگی عادلانه پیگیر حل موضوع باشند.

نیکونژاد یکی از شیوه‌های مناسب جهت تأیید یا رد تخلف را استفاده از فناوری‌های روز همچنین عکس‌‌های هوایی دانست و ادامه داد: سازمان فناوری اطلاعات شهرداری به جهت اینکه هرساله عکس‌ها و تصاویر هوایی شهر را در اختیار دارد با مقایسه‌ای از سال جاری و چند سال گذشته می‌توان پی برد پلاک مورد نظر قبلا چه ماهیتی داشته و اکنون در چه وضعیتی است.

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر یزد تصریح کرد: فرآیند اخذ پروانه در شهرداری طولانی است و ضرورت دارد با تدابیر مناسب در معاونت معماری و شهرسازی این زمان کاهش یابد تا مورد نارضایتی شهروندان قرار نگیرد.

منبع: ایلنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر تجارت‌نیوز