نبی پور مطرح کرد:

تخم مرغ 1200 تومان گران شد

تخم مرغ 1200 تومان گران شد

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار استان تهران با اشاره به تداوم توقف صادرات تخم مرغ به عراق گفت: میانگین قیمت تخم مرغ طی ماه‌های گذشته حدود ۵۶۰۰ تومان بود که اکنون نزدیک به هزار و ۲۰۰ تومان افزایش یافته و قیمت متوسط آن درب مرغداری در حال حاضر ۶۸۰۰ تومان است اما حدود ۹۴۰ تومان با نرخ مصوب ۷۷۴۰ تومان تفاوت دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، ناصر نبی پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار استان تهران با اشاره به افزایش قیمت تخم مرغ گفت: میانگین قیمت تخم مرغ طی ماه‌های گذشته حدود ۵۶۰۰ تومان بود که در حال حاضر نزدیک به هزار و ۲۰۰ تومان افزایش یافته و قیمت متوسط آن درب مرغداری در حال حاضر ۶۸۰۰ تومان است.

نبی پور با اشاره به اینکه این قیمت حدود ۹۴۰ تومان با نرخ مصوب ۷۷۴۰ تومان تفاوت دارد، تصریح کرد: اتمام ماه محرم وصفر و قرارگرفتن دوباره در آستانه برگزاری مراسم جشن و سرور، یکی از دلایل افزایش قیمت تخم مرغ بوده ضمن اینکه صادرات این محصول به کشور افغانستان نیز از سر گرفته شده و طی حدود ۱۰ روز اخیر اوج گرفته است.

وی افزود: در سال جاری حدود ۱۶ هزار تن تخم مرغ از کشور صادر شده و در حال حاضر روزانه ۶۰ تا۷۰ تن از این محصول به افغانستان می‌رود.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار استان تهران درباره اینکه آیا پیش‌بینی می‌کنید قیمت تخم مرغ به نرخ مصوب در روزهای آینده برسد، اظهار کرد: بعید می‌دانم اما امیدوار هستیم که قیمت به حدی برسد که بتوانیم زیان چند ماه گذشته را جبران کنیم.

وی تصریح کرد: طی ۶ الی ۷ ماه گذشته، مرغداران هر کیلوگرم تخم مرغ را با دو هزار تومان ضرر عرضه کردند.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار استان تهران در خصوص آخرین وضعیت صادرات به عراق گفت: صادرات به عراق همچنان متوقف است و دلیل این مسئله نیز عدم رغبت عراقی‌ها به واردات از ایران است.

نبی پور با اشاره به اینکه از نظر شیوع بیماری‌ها به ویژه آنفلوانزای فوق حاد پرندگان فعلا هیچ مشکلی نداریم، اظهار کرد: تنها مسئله مرغداران در حال حاضر قیمت تخم مرغ است ضمن اینکه نرخ برخی از نهاده‌ها از جمله ذرت نیز مجددا افزایش پیدا کرده در حالی که نرخ مصوب آن ۱۳۵۰ تومان است، در بازار آزاد قیمت این نهاده به ۱۸۰۰ تومان رسیده است.

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند