تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

چرا تن ماهی در فروشگاه‌های آنلاین موجود نیست؟

چرا تن ماهی در فروشگاه‌های آنلاین موجود نیست؟

تن ماهی در برخی فروشگاه‌های آنلاین موجود نیست. رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبزیان هرمزگان می‌گوید: تولیدکنندگان ممکن است بخواهند افزایش قیمت دهند و به همین دلیل در فروشگاه‌های آنلاین تن ماهی وجود ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، چندی پیش پیگیری‌ها نشان می‌داد که ماهی در شهرهای ساحلی کمیاب شده است. آیا این مسئله می‌تواند ارتباطی به کمبود تن ماهی در تهران داشته باشد؟

مهرداد بازرگان، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبزیان هرمزگان گفته بود: «برخی قاچاق‌چیان به بهانه صادرات ماهی و خرچنگ پروانه صادرات می‌گیرند و با صادرات ماهی و خرچنگ، گازوئیل قاچاق می‌کنند!» برخی فروشندگان هم گفته‌اند کمبود ماهی در جنوب کشور، ممکن است برای تولیدکنندگان تن ماهی مشکل ایجاد کرده باشد!

اگرچه محمد عباسی، معاون امور بازرگانی سازمان صمت هرمزگان به تجارت‌نیوز گفته است: «در تولید و توزیع تن ماهی مشکلی وجود ندارد و کمبودی در استان نداریم.»

تن ماهی در فروشگاه‌های آنلاین موجود نیست

در این میان رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبزیان هرمزگان به تجارت‌نیوز می‌گوید: علت کمبود تن ماهی در برخی از فروشگاه‌ها ممکن است این باشد که تولیدکنندگان بخواهند تن ماهی را گران کنند و گر نه در استان هرمزگان کمبودی احساس نمی‌شود و ماهی هور هم صید می‌شود.

۸۰ درصد بازار دوبی ماهی زنده ایرانی‌ست!

آیا صادرات ماهی زنده آزاد است؟ مهرداد بازرگان پاسخ می‌دهد: صادرات ماهی زنده ممنوع است، این در حالی است که در بازار دوبی ۸۰ درصد ماهی‌های زنده قاچاقی از ایران صادر شده است! همین مسئله کمبود را در بازار جنوب کشور ایجاد کرده و قیمت‌ها را به شدت بالا برده است.

او در ادامه می‌گوید که تن ماهی یک غذای عامه مردم است اما قیمت‌ها آنقدر گران شده که برخی توانایی خرید این کالا را ندارند.

آخرین اخبار اقتصادی را از کانال تلگرامی تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند