تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

تهرانی‌ها آماده ثبت نام در مسکن ملی باشند / ظرفیت برای چه شهرهایی باز است؟

آپارتمان تهران

ثبت نام مسکن ملی برای متقاضیان استان تهران در آخرین روز آذر ماه آغاز می‌شود و این افراد می‌توانند برای نام‌نویسی در 13 شهر اقدام کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، ثبت نام مسکن ملی در مرحله اول خود در حال به پایان رسیدن است. این طرح که از 21 آبان ماه آغاز شد پس از گذشت بیش از یک ماه ثبت نام آخرین گروه استانی آن در روز شنبه 30 آذر ماه آغاز می‌شود.

سامانه اقدام ملی تولید مسکن نیز در جدیدترین اطلاعیه خود از ثبت نام این سه استان خبر داده است. در متن این اطلاعیه آمده است: ثبت نام متقاضیان در سامانه طرح اقدام ملی مسکن در شهر های 3 استان تهران، البرز و قزوین براساس ظرفیت های مشخص شده از ساعت 10 صبح روز شنبه مورخ 1398/09/30 آغاز و تا ساعت ۲۴ روز دوشنبه مورخ 1398/10/02 پایان می پذیرد.

ثبت نام استان تهران قرار است در مرحله آخر همراه استان‌های قزوین و البرز انجام شود.

براساس اظهارات محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه‌و‌شهرسازی، برای استان تهران در ۱۳ شهر شامل، شهریار، ورامین، پاکدشت، قرچک، اسلامشهر، رباط‌کریم، پیشوا، دماوند، کیلان، شریف‌آباد، فرون‌آباد، فیروزکوه و صفادشت و چهار شهر جدید پردیس، پرند، هشتگرد و ایوانکی ظرفیت ثبت‌نام تعریف شده است.

وی همچنین عنوان کرده است: ظرفیت قابل‌توجهی از طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن به استان تهران اختصاص داده شده است.(پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی)

در خصوص تعداد واحد‌هایی که پیش‌بینی شده در قالب این طرح در استان تهران ساخته شود؛ طاهرخانی، معاون وزیر راه و شهرسازی گفته است: در قالب طرح اقدام ملی مسکن، ساخت ۷۰ هزار واحد در شهرهای جدید تعریف شده که از این تعداد ۲۵ هزار واحد در شهرهای پرند، پردیس و هشتگرد در استان‌های تهران و البرز قرار دارند.(ایسنا)

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند