تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

نمادهای «پالایشی» در سقف روزانه/ عرضه مانع رشد بیشتر شاخص

نمادهای «پالایشی» در سقف روزانه/ عرضه مانع رشد بیشتر شاخص

با شروع معاملات امروز بازار سهام شاخص کل به دلیل تقاضای زیاد در نمادهای شاخص‌ساز حدود 1/5 درصد رشد کرد و به یک میلیون و 384 هزار واحد رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، در حالی که در مرحله پیش گشایش بورس امروز روند عرضه و تقاضا متعادل بود اما با شروع معاملات بازار سهام تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز بیشتر شد و شاخص کل تحت تاثیر معاملات مثبت نمادهایی چون فملی، کگل، شپنا و گچاد حدود 1/5 درصد صعود کرد.

به نظر می‌رسد شاخص کل بازار سهام تا پایان هفته کانال یک میلیون و 400 هزار واحد را پس بگیرد و طبق گفته کارشناسان دوباره یک اصلاح در راه خواهیم داشت.

همچنین به نظر می‌رسد بازار سهام امروز در ادامه روند معاملات خود با عرضه در برخی نمادها همراه شود و شاخص کل عقبگرد جزئی داشته باشد.

ارزش معاملات تا این لحظه حدود 4 هزار میلیارد تومان و ورود پول حقیقی نیز حدود 160 میلیارد تومان است.

در جریان معاملات امروز بازار سهام نمادهای بانکی مثبت هستند و در بالاترین حد روزانه خود قرار دارند اما از طرفی نیز در گروه‌ها فلزات اساسی نماد فولاد که روند خوبی در دوره بعد از اصلاح داشته امروز نیز روند نزولی دارد.

نمادهای فملی، کگل، شپنا و کچاد بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را داشتند و در بازار فرابورس نیز مدیکو، وسپهر و آریا بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل فرابورس را داشتند.

ثبات قیمت دلار، افزایش قیمت‌ها جهانی و ثابت ماندن نرخ سود بانکی از جمله دلایل رشد بازار سهام هستند اما اعتماد سهامداران حقیقی نیز در روند بازار سهام بسیار موثر است.

بازگشت پول حقیقی به بازار سهام نیازمند اعتماد به بازار سهام است که به دلیل اصلاح طولانی بازار سهام و زیان زیاد سهامداران این اعتماد از بین رفت اما به دلیل بی‌اعتمادی و جذاب نبودن بازارهای موازی دوباره توجهات به بازار سهام بازگشت.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

 

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند