دبیر انجمن انبوه‌سازان تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز:

پیش‌بینی قیمت مسکن تا پایان تابستان / فعلا خانه نخرید

پیش‌بینی قیمت مسکن تا پایان تابستان / فعلا خانه نخرید

دبیر انجمن انبوه‌سازان تهران می‌گوید: در شرایط فعلی که قیمت خانه مدام نوسان دارد خانه نخرید؛ چرا که فعلا وقت خرید خانه نیست. در آینده نزدیک قیمت خانه‌ تثبیت می‌شود.

دبیر انجمن انبوه‌سازان تهران در پاسخ به این پرسش که چه زمانی فرصت مناسبی برای خرید خانه است؟ به تجارت‌نیوز گفت: در این بازه زمانی مردم به دنبال حفظ سرمایه‌هایشان هستند، یعنی با تزریق منابع ریالی به بازار سهام، طلا، ارز و مسکن در نظر دارند که سرمایه‌های خودشان را ارتقا دهند. بنابراین در شرایط فعلی مسکن توسط عده‌ای خاص خرید و فروش می‌شود.

رامین گوران اوریمی اضافه کرد: معتقدیم قیمت مسکن تا پایان تابستان روند نوسانی خواهد داشت؛ چرا که این روزها افراد سود حاصل از بازار سهام را در بازار مسکن تزریق می‌کنند، به همین علت قیمت خانه تا پایان تابستان افزایش می‌یابد.

او اظهارکرد: چنانچه مردم برای خرید خانه آرامش‌شان را حفظ کنند التهاب قیمت خانه فروکش می‌کند. معتقدیم در نیمه دوم سال قیمت خانه به طور بلندمدت راکد می‌شود. از این‌رو خرید و فروش خانه در شرایط رکود سخت خواهد شد.

گوران اوریمی در توصیه‌ای به مردم گفت: در شرایط فعلی که قیمت خانه مدام نوسان دارد خانه نخرید؛ چرا که فعلا وقت خرید خانه نیست. در آینده نزدیک قیمت خانه‌ تثبیت می‌شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند