قیمت خودرو شاهین ۴ درصد ریخت!

قیمت خودرو شاهین ۴ درصد ریخت!

شاهین را می توان رکورددار افت قیمت در هفته سپری شده دانست، این خودرو تنها در یک هفته افت ۱۵ میلیونی را ثبت کرد و قیمت آن به ۳۲۸ میلیون تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، نوسان کاهشی دلار مهمترین دلیلی است که می توان افت قیمت خودرو در بازار را به آن نسبت داد؛ از اواخر هفته گذشته نرخ دلار شکل نزولی به خود گرفت و این روند در هفته جاری نیز به صورت نسبی ادامه داشت. کاهش نرخ دلار بر بازار خودروها سایه انداخت و قیمت خودروها را در روند کاهشی با خود همراه کرد.

در کنار روند کاهشی نرخ دلار پالس مثبت از سرگیری مذاکرات وین از یک سو و نشانه‌هایی از بهبود روند روابط منطقه‌ای ایران به ویژه با عربستان نیز بر آرامش در بازار خودرو تاثیر داشته است.

روند بازار خودرو

ارزیابی بازار خودروها در سومین هفته مهرماه نشان می دهد که خودروها در این هفته افت قیمت ۲ تا ۱۵ میلیون تومانی داشتند. «شاهین» بیشترین افت قیمت و «ساینا»، «دنا پلاس توربو»، «کوییک R» و «رانا پلاس» کمترین کاهش قیمت را ثبت کردند.

در میان افت قیمت ها در هفته سپری شده، «سمند سورن پلاس» و «پژو ۲۰۶ تیپ ۵» رشد یک تا سه میلیون تومان در بازار تجربه کردند.

قیمت کوییک در بازار خودرو

در هفته سپری شده خانواده کوییک هم افت و هم ثبات قیمت را تجربه کردند. کوییک R با افت دو میلیون تومانی در بازار ۱۷۲ میلیون تومان قیمت خورد و کوییک معمولی بدون تغییر در بازار ۱۷۲ میلیون تومان دست به دست شد.

قیمت «شاهین» در بازار خودرو

شاهین را می توان رکورددار افت قیمت در هفته سپری شده دانست، این خودرو تنها در یک هفته افت ۱۵ میلیونی را ثبت کرد و قیمت آن به ۳۲۸ میلیون تومان رسید.

این خودرو که اواخر سال گذشته به تعداد محدود و به صورت نمادین به خریداران تحویل شده بود تا ماه ها در رهن شرکت سایپا قرار داشت و امکان قیمت سنجی آن وجود نداشت، اما به تازگی با فک رهن این خودرو در بازار، اکنون ۳۲۸ میلیون تومانی است.

منبع: اقتصاد نیوز

آخرین اخبار خودرویی را در صفحه اخبار خودرو تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند