قیمت طلا و ارز در بازار امروز ۱۸ بهمن

قیمت طلا و سکه در بازار امروز پنجشنبه با توجه به کاهش بهای طلا در بازارهای جهانی به کمترین سطح خود در یک هفته گذشته، با افت قیمت مواجه شد.
قیمت طلا و ارز در بازار امروز ۱۸ بهمن

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت هر اونس طلا امروز پنجشنبه با رشد ارزش دلار در بازارهای جهانی با کاهش محسوسی مواجه شد و به ۱۳۱۰ دلار در هر اونس رسید.

براساس گزارش رویترز، افزایش ارزش دلار موجب شد تا قیمت طلا امروز به پایین ترین سطح خود در یک هفته اخیر برسد ولی نگرانی‌های مربوط به کاهش رشد اقتصادی جهان و تعطیلی مجدد دولت آمریکا موجب شد تا قیمت طلا همچنان بالاتر از ۱۳۰۰ دلار در هر اونس تثبیت شود.

قیمت هر اونس طلا به ۱۳۰۴ دلار نیز رسیده است که پایین‌ترین رقم در یک هفته اخیر به شمار می رود. قیمت طلا روز گذشته نیز با افت ۰٫۷ درصدی روبرو شد که این میزان کاهش از ۱۸ ژانویه بی سابقه بوده است.

انتشار گزارش‌های ناامید کننده درباره عملکرد مالی و درآمد شرکت های بزرگ آمریکایی موجب شد تا شاخص سهام بورس وال استریت با کاهش روبرو شود.

شاخص ارزش دلار نیز به بالاترین سطح خود در ۲ هفته اخیر رسیده است. به نظر می رسد نگرانی های مربوط به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا می تواند تاثیر زیادی بر قیمت کالاهای راهبردی و ارز داشته باشد.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، طبق اعلام خبرگزاری موج، در بازار غیررسمی امروز (۱۸ بهمن ۹۷)، قیمت دلار برای فروش ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان گزارش شده است. همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی امروز، قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۱ هزار و ۵۵۰ تومان و ۱۱ هزار و ۶۵۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو نیز برای فروش در بازار غیررسمی امروز ۱۳ هزار و ۶۵۰ تومان است. همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴۷۷۰ تومان تعیین شد.

صرافی ملی امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۳ هزار و ۵۵۰ تومان و ۱۳ هزار و ۶۵۰ تومان اعلام کرد.

طبق نرخ‌های اعلامی سایت رسمی اتحادیه طلا و جواهر تهران تا ساعت ۱۷، قیمت سکه تمام بهار طرح قدیم چهار میلیون و ۵۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۱۵۰ هزار تومان است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز با کاهش قیمت روبرو بوده است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۳۶۷ هزار و ۲۸۲ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و ۷۶۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز