قیمت نیم سکه به ۲۱۰۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۴/۲۴

قیمت طلا و سکه در بازار امروز تحت تاثیر افت نسبی بهای جهانی طلا و کاهش چشمگیر نرخ ارز بود که بر این اساس هر قطعه نیم سکه به 2 میلیون و 100 هزار تومان رسید.
قیمت نیم سکه به ۲۱۰۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۴/۲۴

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در بازارهای جهانی امروز دوشنبه با توجه به بهبود وضعیت اقتصادی چین و کاهش تقاضا برای فلز گرانبها کاهش یافت و به ۱۴۱۰ دلار در هر اونس رسید.

براساس گزارش ایسنا، آمار نشان داد تولید صنعتی چین در ژوئن نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶.۳ درصد رشد کرده و بالاتر از نرخ ۵.۲ درصد مورد پیش‌بینی تحلیلگران بوده است. همچنین سرمایه گذاری دارایی ثابت در این کشور از ژانویه تا ژوئن ۵.۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد کرد و از نرخ ۵.۵ درصد رشد مورد پیش‌بینی تحلیلگران فراتر رفت.

به گفته هووی لی، اقتصاددان بانک OCBC، آمار اقتصادی بهتر از حد مطلوب چین نگرانی‌ها نسبت به کندی رشد اقتصاد جهانی را برطرف کرد و باعث شد معامله‌گران به سودگیری از افزایش اخیر قیمت طلا بپردازند. با این حال آمار نشان داد رشد اقتصادی چین در سه ماهه دوم آهسته شده و به ۶.۲ درصد رسیده که ضعیف‌ترین روند در ۲۷ سال گذشته بوده است.

همچنین تنش‌های بیشتر پیرامون مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین و نگرانی‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه همچنان تقاضا برای طلا به عنوان دارایی مطمئن را قوی نگه داشته است.

عامل دیگری که به جذابیت طلا ضربه زد، پیشروی بازارهای سهام آسیایی در معاملات روز دوشنبه بود که از آمار اقتصادی مثبت چین دلگرمی پیدا کردند.

بر اساس گزارش رویترز، همچنین شاخص دلار در معاملات روز دوشنبه در برابر سبدی از ارزهای بزرگ اندکی بالا رفت. با این حال شاخص دلار در سه روز معامله پیش از آن تحت تأثیر چشم‌انداز کاهش نرخ‌های بهره آمریکا در ماه میلادی جاری کاهش پیدا کرده بود.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، اظهار کرد: هر اونس طلا در محدوده ۱۴۰۴ تا ۱۴۲۱ دلار خنثی به نظر می‌رسد و در صورت خروج از این محدوده می‌تواند روند حرکت مشخصی پیدا کند.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، در بازار غیررسمی امروز ۱۳۹۸/۰۴/۲۴، قیمت دلار برای فروش ۱۲,۰۹۱ تومان گزارش شده است. همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی امروز قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۲۰۰۰ تومان و ۱۲۱۰۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو برای فروش در بازار غیررسمی امروز ۱۴,۰۴۴ تومان است. همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴۷۳۱ تومان تعیین شد.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۳۹۵۰ تومان و ۱۴۰۵۰ تومان اعلام کرد.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹:۳۰، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۱۶۵ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز با کاهش چشمگیری همراه بوده است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۰۸ هزار و ۳۹۳ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۲۸۰ هزار تومان و ۹۴۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید