قیمت سکه تمام بهار به ۴۰۰۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۶/۲۳

قیمت سکه تمام بهار به ۴۰۰۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۶/۲۳
قیمت طلا و سکه با توجه به کاهش بهای جهانی طلا و ثبات نسبی نرخ ارز تعیین شد که بر این اساس قیمت سکه تمام بهار آزادی به چهار میلیون تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار جهانی طلا در حالی جمعه شب بسته شد که قیمت این فلز گرانبها در پی امیدواری‌ها نسبت به کاهش تنش‌ها در روابط چین و آمریکا افت کرد و بازار در رقم ۱۴۸۸ دلار در هر اونس بسته شد.

براساس گزارش تسنیم، دیوید مگر، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «در حالی که آمارهای اقتصادی بهتر از حد انتظار منتشر شده و شاخص‌ها در بورس‌های جهان افزایش یافته است، ما شاهد افت قیمت طلا هستیم. خوش بینی نسبت به مذاکرات تجاری موجب تقویت بورس‌های جهان شده و اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا را کاهش داده است.»

پس از آنکه آمارها نشان داد که میزان خرده فروشی در اقتصاد آمریکا در ماه اوت افزایش یافته و احتمال بروز رکود در بزرگترین اقتصاد جهان کمتر شده است، میزان سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا بالا رفت.

همچنین پس از بروز نشانه‌هایی از پیشرفت در مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین و اقدامات محرک اقتصادی بانک مرکزی اروپا ارزش سهام در بازارهای بورس جهان به بالاترین رقم‌ها در ۶ هفته گذشته رسید.

سرمایه گذاران اکنون منتظر نشست هفته آینده فدرال رزرو هستند تا ببینند آیا بانک مرکزی آمریکا ۲۵ صدم درصد دیگر نرخ بهره را کاهش خواهد داد یا نه.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، در بازار غیررسمی امروز ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ قیمت دلار تا ساعت ۱۸، ۱۱,۴۰۰ تومان اعلام شده و بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی امروز قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۱۳۰۰ تومان و ۱۱۴۰۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو ۱۲,۶۴۲ تومان تعیین شده و بانک مرکزی قیمت یورو را ۴۶۵۱ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۲۵۵۰ تومان و ۱۲۶۵۰ تومان اعلام کرد.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۱۰ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به رور پنج‌شنبه کاهش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۰۵ هزار و ۱۴۱ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۵۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۲۶۰ هزار تومان و ۹۲۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند