قیمت سکه گرمی به ۹۰۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۶/۲۶

قیمت سکه گرمی به ۹۰۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۶/۲۶

قیمت طلا و سکه امروز با توجه به ثبات نسبی بهای جهانی طلا و افزایش نسبی نرخ ارز تعیین شد که بر این اساس قیمت سکه گرمی به ۵۰ هزار تومان افزایش به ۹۰۰ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در بازارهای جهانی امروز سه‌شنبه با توجه به انتظارات درباره تصمیم سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا تغییر چندانی نداشت و در محدوده ۱۵۰۰ دلار نوسان کرد.

براساس گزارش ایسنا، به گفته بنجامین لو، تحلیلگر شرکت «فیلیپ فیوچرز»، بازار در جست و جوی عامل تاثیرگذار جدیدی است. احتمال کاهش ۲۵ واحدی نرخهای بهره روی قیمتها لحاظ شده است اما معامله گران به دنبال دریافت اطلاعات بیشتر درباره روند آتی سیاست پولی آمریکا هستند.

انتظار می‌رود بانک مرکزی آمریکا پس از پایان نشست سیاست پولی دو روزه خود در بعدازظهر روز چهارشنبه کاهش ۲۵ واحدی نرخهای بهره را اعلام کند که دومین دور کاهش نرخها پس از اقدام سیاستگذاران آمریکایی در ژوییه خواهد بود. کنفرانس مطبوعاتی جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا پس از پایان این نشست برگزار می‌شود.

بر اساس گزارش رویترز، زبان و پیش بینی‌های جدید بانک مرکزی آمریکا در بحبوحه جنگ تجاری آمریکا و چین، تدابیر محرک مالی بانک مرکزی اروپا و مجموعه آمار ضعیف از بخش تولید، به دقت نظاره می‌شود.

همچنین حملات اخیر به تاسیسات نفتی عربستان سعودی باعث شد دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا فشار بر بانک مرکزی آمریکا برای پایین بردن نرخهای بهره را تشدید کند.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، در بازار غیررسمی امروز ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ قیمت دلار تا ساعت ۱۸، ۱۱,۳۹۰ تومان اعلام شده و بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی امروز قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۱۳۰۰ تومان و ۱۱۴۰۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو ۱۲,۷۰۰ تومان تعیین شده و بانک مرکزی قیمت یورو را ۴۶۲۳ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۲۶۰۰ تومان و ۱۲۷۰۰ تومان اعلام کرد.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم سه میلیون و ۹۹۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۲۵ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز با کاهش نسبی همراه بوده است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۰۶ هزار و ۷۵۷ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۶۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۲۶۰ هزار تومان و ۹۰۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند