قیمت نیم سکه به ۲۳۰۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۹/۲۳

قیمت نیم سکه به ۲۳۰۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۹/۲۳

قیمت طلا و سکه در بازار امروز با توجه به رشد بهای جهانی طلا و کاهش نرخ ارز تعیین شد که بر این اساس قیمت هر قطعه نیم سکه به دو میلیون و ۲۳۰ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازارهای جهانی در حالی جمعه شب بسته شد که قیمت طلا  تحت تاثیر بلاتکلیفی سیاسی در روابط تجاری آمریکا و چین بیش از ۱٫۲ درصد افزایش یافت و به ۱۴۷۶ دلار در هر اونس رسید.

براساس گزارش رویترز، طلا بهترین عملکرد هفتگی در نزدیک به سه ماه گذشته را ثبت کرده است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا گفته است احتمالا چین ۵۰ میلیارد دلار محصولات کشاورزی از آمریکا خریداری خواهد کرد. همچنین وی قبلا گفته بود که از اجرای تعرفه‌هایی که قرار بود بر واردات محصولات از چین اعمال شود، عقب کشیده است.

جفری سیکا، تحلیلگر بازار گفت: «هرچند به نظر می‌رسد پیشرفت‌هایی وجود داشته باشد، اما نبود جزئیات سبب بروز نگرانی‌های بسیاری شده است که شاید توافق تجاری مدنظر به دست نیامده باشد.»

درحالی‌که سرمایه‌گذاران در مورد نشانه‌های پیشرفت در توافق گیج هستند، ارزش بازارهای بورس در نوسان است.

سوکی گوپر، تحلیلگر بانک استاندارد چارترد گفت: «حقیقت این است که معامله طلا در نزدیکی ۱۴۷۵ دلار نشان می‌دهد هنوز تمایل خوبی برای معامله طلا در بازار وجود دارد… هرچند به علت فاز نخست توافق، شاهد مقداری تمایل برای ریسک در بازار هستیم اما بی‌ثباتی های دیگر از جمله چشم‌انداز سیاسی آمریکا سبب شده ایت که قیمت طلا پایین نیاید.»

ارزش دلار نیز در برابر سبدی از ارزها کاهش یافت و به افزایش قیمت طلا کمک کرد.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار امروز ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ تا ساعت ۱۸، ۱۲,۶۹۶ تومان تعیین شده و بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۲۶۰۰ تومان و ۱۲۷۰۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو در بازار امروز ۱۴,۰۹۴ تومان اعلام شده که بانک مرکزی نیز قیمت یورو را ۴۶۷۰ تومان تعیین کرده است.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۳۹۵۰ تومان و ۱۴۰۵۰ تومان اعلام کرده است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۳۳۰ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به روز پنج‌شنبه کاهش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۳۹ هزار و ۷۶۹ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و ۹۰۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند