دبیر انجمن انبوه‌سازان قم در گفتگو با تجارت‌نیوز پاسخ داد:

قیمت مسکن ملی چقدر آب می‌خورد؟

قیمت مسکن ملی چقدر آب می‌خورد؟

دبیر انجمن انبوه‌سازان قم می‌گوید: طرح اقدام ملی مسکن تاثیری در تعدیل قیمت مسکن اثر ندارد. آنچه مشخص است قیمت هر متر مسکن ملی برای متقاضیان بین دو تا سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تمام می‌شود.

دبیر انجمن انبوه‌سازان قم در پاسخ به این پرسش که طرح اقدام ملی مسکن چه تاثیری بر قیمت مسکن می‌گذارد؟ به تجارت‌نیوز گفت: طرح اقدام ملی مسکن تاثیری در تعدیل قیمت مسکن اثر ندارد. آنچه مشخص است قیمت هر متر مسکن ملی برای متقاضیان بین دو تا سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تمام می‌شود.

محمدعلی ربانی در توصیه‌ای به مردم اظهار کرد: البته زمان بهره‌مندی این پروژه‌ها از زمان کلنگ‌زنی تا بهره‌برداری حدود ۲٫۵ طول می‌کشد و از این‌رو سرمایه‌گذاری در این حوزه صرفه اقتصادی ندارد؛ چرا که براساس شاخص‌ها تورم ساله افزایش می‌یابد و همین موضوع بر قیمت تمام شده مسکن اثر گذار است.

او افزود: براساس آخرین آمارها هر ساله حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار ازدواج در کشور رخ می‌دهد. با ورود این افراد بحران تازه‌ای در بخش مسکن شکل می‌گیرد. همچنین بحث بافت‌های فرسوده و همچنین انباشت نیاز متقاضیان دوره‌های قبل را هم باید در نظر گرفت؛ که همه این‌ها در بازار و قیمت مسکن اثرگذار است؛ چرا که با ساخت مسکن ملی هم دردی از مشکلات دوا نخواهد شد و همچنان با کمبود مسکن در کشور مواجه هستیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند