نخستین خودروی برقی کادیلاک در راه است

نخستین خودروی برقی کادیلاک در راه است

کادیلاک از نخستین خودروی الکتریکی خود را در ماه آوریل رونمایی می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.

افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیش‌تر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

بدین ترتیب شرکت‌های خودروسازی بزرگی تصمیم گرفته‌اند که تغییر رویکرد داده و به سمت و سوی ساخت و طراحی خودروهای برقی و الکتریکی و هیبریدی بپردازند تا در سال‌های آینده، مشتریان خودرو بیشتر به خرید این محصولات روی بیاورند.

بر اساس تازه‌ترین گزارش‌های منتشر شده در وب سایت insideevs، استیو کارلیستله، مدیر برند کادیلاک اعلام کرده که قصد دارد نخستین خودروی الکتریکی خود را در ماه آوریل سال جاری میلادی معرفی و رونمایی کند تا بدین ترتیب به جمع سایر خودروسازانی که در سال‌های اخیر به سمت و سوی توسعه و تولید خودروهای برقی، پاک و دوستدار محیط زیست روی آورده اند، بپیوندد.

کارشناسان و تحلیلگران براین باورند که این خودروی الکتریکی لوکس یک کراس اوور سایز متوسط خواهد بود.

منبع: ایسنا 

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند