نرخ فروش مسکن در شیراز / برای خانه‌دار در شیراز چقدر باید هزینه کرد؟

با توجه به افزایش قیمت در بازار مسکن کلانشهرها، برای خانه‌دار شدن در شهر شیراز چقدر باید هزینه کرد؟ برخی ارزان‌ترین مناطق شیراز برای خانه‌دار کدام مناطق هستند؟

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار مسکن در کلانشهرها با افزایش قیمت زیادی همراه بوده است. شیراز به عنوان یکی از شهرهای بزرگ و پرجمعیت ایران از این افزایش قیمت در مسکن عقب نمانده است. با توجه به افزایش قیمت در بازار مسکن، برای خرید خانه در شیراز کدام مناطق با قیمت مناسب‌تری معامله می‌شوند؟

بر اساس آگهی‌های ثبت شده در سایت دیوار، فهرستی از متوسط قیمت مسکن در برخی از محلات شیراز به دست آمده است.

بنا بر اطلاعات موجود در جدول زیر، متوسط قیمت خرید مسکن در شهر جدید صدرا با ۸/۳ میلیون تومان، از ارزان‌ترین مناطق بین مناطق زیر است.

مسکن در محلات شهرک سراج، شهرک امام رضا (فرگاز) و ریشمک در محدوده قیمتی ۱۲/۵ الی ۱۴/۵ میلیون تومان معامله می‌شود.

متوسط قیمت خرید خانه در مناطق معالی‌آباد و فرهنگ شهر ۲۲ میلیون تومان ثبت شده است.

محلات قدوسی غربی با متوسط نرخ فروش ۲۸/۹ میلیون تومان برای هر مترمربع مسکن و  ستارخان با متوسط قیمت ۳۱ میلیون تومان از گران‌ترین مناطق شیراز برای خرید خانه هستند.

در بین مناطق ذکر شده در جدول زیر، محله قصرالدشت با متوسط قیمت ۳۶ میلیون تومان برای هرمترمربع آپارتمان، گران‌ترین نرخ فروش مسکن را دارد.

در جدول زیر متوسط قیمت خرید یک متر مربع آپارتمان در برخی از مناطق شیراز را مشاهده می‌کنید.(دقت داشته باشید قیمت‌ها متوسط قیمت یک متر مربع آپارتمان مسکونی دو تا پنج سال در شهر شیراز و حومه در ۱۰ روز گذشته آگهی‌های دیوار است.)

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند