رئیس کل گمرک ایران در گفتگو با تجارت‌نیوز پاسخ داد:

واردات خودروهای هیبریدی در سال ۹۹ آزاد می‌شود؟

واردات خودروهای هیبریدی در سال ۹۹ آزاد می‌شود؟

رئیس کل گمرک ایران می‌گوید: با توجه به محدودیت دسترسی به منابع ارزی واردات هرگونه خودرو چه هیبریدی و چه غیرهیبریدی ممنوع است. کماکان با وضعیت فعلی گشایشی در خصوص واردات خودرو ایجاد نمی‌شود، یعنی واردات خودرو تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

رئیس کل گمرک ایران در پاسخ به این پرسش که آیا محدودیت واردات تا پایان تابستان بیشتر خواهد شد؟ به تجارت‌نیوز گفت: منابع ارزی کشور محدود است و همچنین امسال سیاست‌های حمایتی از تولید را در دستور کار داریم. بنابراین احتمال اینکه ممنوعیت‌ کالاهای وارداتی بیشتر از سال گذشته شود، وجود دارد.

مهدی میر اشرفی با اشاره به اعمال محدودیت‌ها بر کالاهای صادراتی افزود: امسال محدودیت‌های زیادی در بخش صادرات اعمال نخواهد شد؛ چرا که عمده کالاهایی صادراتی که به آنها ارز دولتی اختصاص می‌گرفت در سال‌های گذشته به جهت تامین نیاز بازار صادرات آنها محدود یا ممنوع شده است. ممکن است در آینده تعداد محدودی اقلام به لیست ممنوعیت‌های صادراتی اضافه شود اما یکی از برنامه‌های دولت این است که موانع جدی را پیش روی صادرکنندگان ایجاد نکنند.

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا ممکن است واردات خودروهای هیبریدی در سال ۹۹ آزاد شود؟ اظهار کرد: با توجه به محدودیت دسترسی به منابع ارزی واردات هرگونه خودرو چه هیبریدی و چه غیرهیبریدی ممنوع است. کماکان با وضعیت فعلی گشایشی در خصوص واردات خودرو ایجاد نمی‌شود، یعنی واردات خودرو تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند