وزارت نیرو پاسخگوی وضعیت کشاورزان اصفهانی باشد

وزارت نیرو پاسخگوی وضعیت کشاورزان اصفهانی باشد

نماینده مردم اصفهان با اشاره به اعتراضات کشاورزان اصفهانی بر سر موضوع کمبود آب گفت: چرا وزارت نیرو نسب به کشاورزان پاسخگو نیست؟

حسن کامران در نطق خود در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: یک دهه است که حق‌آبه کشاورزان اصفهانی به غارت رفته است. مسئولین گفتند مقصر وزارت نیرو است. هر وقت کشاورزان بیرون می‌آیند کتک هم می‌خورند. چه باید کرد؟ ۵ میلیون نفر در ماه‌خرداد آب شرب ندارند. این چه عدالتی است؟ چرا قانون اجرا نمی شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، کامران افزود: خروجی این کار نارضایتی مردم است. یک بار می‌توانیم جلوی مردم را بگیریم. این ۱۰ سال به آن ها دروغ گفتیم. وزارت نیرو تخلف دارد، کجا باید مجازات شود؟ این اتفاقات بار امنیتی دارد، دلیلش سومدیریت است.

این نماینده مجلس خطاب به وزارت نیرو گفت: گفتید صندوق درست می‌کنیم، صندوقتان کو؟ چه خسارتی دادید. بارها گفتم ما در این درگیریها کشته خواهیم داد، در همین اعتراضات اخیر چشم یک کشاورز کور شده است.

وی تصریح کرد: مگر در برنامه‌ششم نگفتیم اولویت موضوع آب است. امروز در مجلس موضوع ارز را مطرح کردید، آب هم مهم است.

کامران سپس گفت: من از رئیس مجلس می خواهم که جلسه منظم و مستمری باشد که ما کشاورزان را نجات دهیم. از آن طرف بانک هم حکم جلب کشاورزان را می دهد که وامشان را نمی توانند پرداخت کنند، پول گندمش را هم که نمی دهیم، وزارت نیرو هم جواب نمی‌دهد.

نماینده مردم اصفهان در ادامه نطق خود تاکید کرد که باید درباره اصفهان تجدید نظر کرد.

این نماینده مجلس با اشاره به سالگرد شهادت شهید صیاد شیرازی گفت: امروز سالگرد شهید صیاد شیرازی بود، انتظار می‌رفت که رئیس مجلس نطق می‌کرد، ایشان حق بود که رهبری ‌به تابوتش بوسه زد. شهید صیاد با علم بود، ما باید فرهنگ زندگی او را وارد زندگی خود کنیم.

کامران با تاکید بر ضرورت ساده‌زیستی مسئولین کشور گفت: ما فقط حرف نزنیم، پوستر نزنیم. این سفرهای خارجی ادامه دارد، به بیت‌المال رحم کنید، پول غذا و هتل مقامات از مردم است این ارز مسافرتی را کم کنیم. گاهی سر یک سفره چند نوع غذا است در حالی که عده ای سالیانه گوشت نمی‌توانند بخورند. بعد توجیه می‌کنیم. توجیه از گناه بدتر است.

کامران در پایان گفت: توجه به همسان‌سازی حقوق کارگران، بازنشستگان کشوری و لشکری و فولادی‌ها از جمله تذکراتی بود که می‌خواستم ارائه کنم. امیدواریم در سالی که رهبری باز به موضوع اقتصاد توجه کردند فرماندهی اقتصادی واحد در کشور اجرا شود.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند