اکسکوینو

پیش‌بینی دلالان بازار از آینده قیمت دلار

تجارت نیوز

گرچه با اعلام خبر پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا بازار ارز و سکه صبح دیروز روند نزولی یافته بود و با اینکه صبح دیروز قیمت ارز روی گیشه برخی از صرافی‌ها و صرافی بانک ملی رقم 22 هزار و 680 تومان را نشان می‌‌‌داد اما بعدازظهر دیروز تابلوی صرافی بانک ملی رقم 23 هزار و 500 تومان را نشان می‌داد که در چنین فضایی برخی از صرافی‌ها نیز احتمالا به دلیل متضرر شدن مغازه‌های خود را بسته نگه داشتند.

به گزارش تجارت‌نیوز، گرچه با اعلام خبر پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا بازار ارز و سکه صبح دیروز روند نزولی یافته بود و قیمت هر دلار 22 هزار و 890 تومان و قیمت سکه نیز برای فروش 12 میلیون تومان شده بود اما مقاومت برخی از صرافی‌ها و گسیل دلالان خیابانی آنان به حواشی بازار ارز موجب شد قیمت سکه بعدازظهر دیروز با بیش از یک میلیون تومان افزایش به 13 میلیون و 100 هزار تومان برسد و هر دلار آمریکا در خیابان فردوسی توسط دلالان بیش از 25 هزار تومان برای رهگذران عرضه شود.

این درحالی است که عصر دیروز گیشه صرافی‌های آزاد قیمت ارز را 23 هزار و 500 تومان نشان می‌داد. اعلام خبر پیروزی بایدن به مثابه آب سردی بود که بر حرارت موجود در بازار ارز ریخته شد، با این حال دلالان خیابانی متاسفانه همچون گذشته با حضوری پرتعداد مانع از تداوم نزول قیمت ارز می‌شدند و ارز را به قیمت بالای 24 هزار تومان از رهگذران و مردم فروشنده می‌خریدند و به قیمت بالای 25 هزار تومان می‌فروختند.

وقتی از یکی از دلالان در حاشیه میدان فردوسی درباره قیمت خریدشان می‌پرسم می‌گوید که حاضر است دلار را به قیمت 24 هزار و200 تومان بخرد، با این حال چند متر آن طرف‌تر دلال دیگری قیمت 24 هزار و 600 و یکی دیگر نیز قیمت 24 هزار و 700 تومان را اعلام می‌کنند.

از یکی دیگر از دلالان درباره قیمت فروش ارز می‌پرسم که می‌گوید حاضر است هزار دلار را به قیمت 25 هزار و 200 تومان بفروشد، هرچند که معتقد است با کمی صبر، قیمت ارز از این میزان پایین‌تر می‌آید اما به گزارشگر ما می‌گوید: ما الان اغلب خریدار ارز هستیم تا فروشنده، الان می‌خریم تا زمانی که قیمت بالا رفت بفروشیم.

با اینکه صبح دیروز حدود ساعت 10 و 15 دقیقه قیمت ارز روی گیشه برخی از صرافی‌ها و صرافی بانک ملی رقم 22 هزار و 680 تومان را نشان می‌‌‌داد اما حدود ساعت 15 و 30 دقیقه بعدازظهر تابلوی صرافی بانک ملی رقم 23 هزار و 500 تومان را نشان می‌داد. در چنین فضایی برخی از صرافی‌ها نیز احتمالا به دلیل متضرر شدن مغازه‌های خود را بسته نگه داشتند.

منبع: روزنامه خراسان

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند