موضوعات داغ:
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز مطرح کرد:

پیش‌بینی قیمت خودرو تا پایان هفته / عرضه خودرو به بازار کم شده است

پیش‌بینی قیمت خودرو تا پایان هفته / عرضه خودرو به بازار کم شده است

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو می‌گوید: در حال حاضر عرضه خودرو از سوی خودروسازان کاهش یافته است و دیده می‌شود هر هفته قیمت خودرو بین یک تا سه میلیون گران می‌شود.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت خودرو تا پایان هفته مجدد گران خواهد شد؟ به تجارت‌نیوز گفت: در حال حاضر عرضه خودرو از سوی خودروسازان کاهش یافته است و فعلا در بازار خودروی چندانی برای فروش دیده نمی‌شود. تا زمانی که عرضه خودرو در بازار فروکش کند قیمت خودرو نیز در بازار گران می‌شود.

سعید موتمنی افزود: از چهارشنبه هفته گذشته تاکنون قیمت خودروها بین 500 هزار تا یک میلیون تومان گران شده است. در خودروهای مونتاژی نیز حدودا بین سه میلیون تا سه میلیون و 500 هزار تومان با افزایش قیمت مواجه بودیم. به عنوان مثال قیمت خودرو 2008 حدود سه میلیون تومان گران شده است. قیمت پژو پارس نیز از هفته گذشته تاکنون یک میلیون تومان گران شده است.

دولت در فرمول‌گذاری قیمت خودرو موفق نبود

او اظهار کرد: دولت عملا در فرمول جدید قیمت‌گذاری پنج درصد زیر قیمت حاشیه بازار موفق نبوده است؛ چرا که قیمت خودرو از سال گذشته تاکنون افزایش قیمت چشم‌گیری داشته است و برآوردها نشان می‌دهد که افراد نیز نتوانستند در اجرای برنامه موفق عمل کنند.

موتمنی گفت: مسئولان در زمینه عرضه خودرو امروز و فردا می‌کنند و این در حالی است که در بازار شاهد عرضه به موقع خودرو نیستیم. با توجه به اینکه خودروسازان مداما برنامه پیش فروش خودرو را در دستور کار قرار می‌دهند اما از این برنامه تنها عده‌ای سود می‌برند. در حال حاضر قیمت خودروهایی همچون پراید 111، 131، 141، 151 به ترتیب 53، 41، 56 و 56 میلیون و 500 هزار تومان مورد معامله قرار می‌گیرد. همچنین قیمت خودروهای مونتاژی همچون پژو 2008، جک اس 5 و پژو 207 به ترتیب بین 380، 305 و 178 میلیون تومان خریدوفروش می‌شود.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند