چگونه میلیاردر بشم

چگونه میلیاردر بشم

برای اینکه بتوانید به یک فرد میلیاردر تبدیل بشی باید کاری کنید تا پولتان برایتان پول بسازد. برای این کار نیاز است که هرچه سریع‌تر علم سرمایه‌گذاری رو یاد بگیرید.

وقتی که تو خیابون یه ماشین خوب می‌بینی ناخودآگاه یه گفتگویی تو ذهنت شکل میگیره مثلاً: تو این شرایط و تو ایران فقط باید دزد باشی تا پولدار بشی؟ ۲- من چیکار کنم و چگونه میلیارد بشم؟ ۳- یاد تلاش‌هایی که کردی و جواب نداده میوفتی و یه آه می‌کشی. تو این مقاله می‌خوام چند تا نکته رو بهت بگم که با عمل کردن اونها می‌تونی با میلیاردر شدن، به سوال چگونه میلیارد بشم جواب بدی.

خیلی از ما مخصوصاً تو سنین جوونی دوست داریم که به خواسته‌های خودمون برسیم. مثلاً ماشین خوب سوار بشیم و یه خونه خوب داشته باشیم، بتونیم به تک تک عزیزانمون کمک کنیم که اونها هم به خواسته‌هاشون برسن و یه زندگی خوب برای اونها فراهم کنیم و برای پدر مادرمون بهترین امکانات رو فراهم کنیم. اما هرچی جلوتر میریم سطح توقعاتمون کمتر میشه و در نهایت به جایی می‌رسیم که فقط برای رفع نیازهای خودمون تلاش می‌کنیم و کم کم از اون روحیه سرزندگی خودمون که می‌خواستیم فاصله می‌گیریم. تو این مقاله بهت راهکارهایی میگم که می‌تونی با استفاده از اون در هر سنی فرآیند میلیاردر شدنت رو شروع کنی.

به فقیر بودن افتخار نکن

یکی از بدترین اتفاقات در مسیر پولدار شدن اینه که از پول نداشتن افتخار کنی و فکر کنی که هر کسی که پولداره، خوشبخت نیست و افراد فقیر شاید پول زیادی نداشته باشن اما دل خوشی دارن. اصلاً اینطور نیست تو با داشتن پول می‌تونی خواسته‌های خودت رو عملی کنی و اونطور که دلت می‌خواد زندگی کنی. یه تمرین هست که فکر امروز روز آخر زندگی تو هستش،‌ دوست داری دیگران درباره تو چه حرفی بزنند. بگن که فلانی آدم پولداری بود و به دیگران کمک می‌کرد و همیشه دست می‌گرفت یا این که دوست داری بگن نتونست خوشبختی رو لمس کنه.

هدف‌گذاری کن و به اون عمل کن

باید برای خودت مشخص کنی که منظورت از ثروتمند شدن چی هست؟ دوست داری چه مقدار پول در ماه به دست بیاری؟ چه ماشینی رو دوست داری و …

وقتی که برای خودت مشخص کردی که منظورت از پول دار شدن دقیقا چه میزان پول هستش، نوبت به این میرسه که برای خودت مشخص کنی که چه مهارت‌هایی دارید و برای رسیدن به اون خواسته‌ای که دارید، چه مهارت‌هایی نیاز دارید و بعدش برنامه‌ریزی کنید که چطور و در چه زمانی این مهارت‌ها رو یاد بگیرید.

مدیریت زمان

خیلیا هدف‌گذاری می‌کنند و برای رسیدن به اهدافشون برنامه‌ریزی می‌کنند اما به دلیل روبرو شدن با برنامه‌های زیاد و متعدد دیگه، زمان انجام دادن این کارها رو از دست میدن. مدیریت زمان و داشتن اولویت‌بندی برای کارهات بهت کمک میکنه تا اکثر برنامه‌ها و اقدامات خودت رو انجام بدی.

آماده پرداخت بها باش

هر چیزی یه بهایی داره و موفقیت هم از این قائده مستثنی نیست. بهای میلیاردر شدن اینه که کمتر بخوابی و بیشتر و هوشمندانه‌تر کار کنی. اگر تا قبل از این که تصمیم بگیری که پولدار بشی روز ۱۰ ساعت می‌خوابیدی و درست و حسابی کار نمی‌کردی و مدام با دوستانت و … در حال تفریح کردن بودی باید تمام این مسائل رو بزاری کنار یا خیلی کمش کنی.

کارآفرینی کن

تا زمانی که خودت برای خودت کار نکنی نمی‌تونی ثروت زیادی رو به دست بیاری. اگر کارمندی بهت پیشنهاد می.کنم که هر چه سریع‌تر در کنار کارت یک کار راه‌اندازی کن و وقتی که دیدی کارت به درآمد کافی رسیده، وقتشه که کار قبلیت رو رها کنی و تمام تمرکزت رو روی کاری که برای خودت راه انداختی بگذاری و سعی کنی که روز به روز کارت رو گسترش بدی. پس از مدتی می‌تونی کار خودت رو سیستم‌سازی کنی و بعدش به فکر ایجاد شعبات جدید و یا اضافه کردن قسمت‌های مختلف به کسب‌وکارت باشی یا اینکه یک بیزینس جدید در کنار کارت راه‌اندازی کنی.

سرمایه‌گذاری رو یاد بگیر

برای اینکه بتونی به یک فرد میلیاردر تبدیل بشی باید کاری کنی تا پولت برات پول بسازه. برای اینکار نیازه که هرچه سریع‌تر علم سرمایه‌گذاری رو یاد بگیری. اگر بتونی تشخیص بدی که در چه زمان پولت رو در چه بازاری سرمایه‌گذاری کنی و در چه زمانی اون دارایی خودت رو بفروشی می‌تونه بهت کمک کنه. برای مثال سال امسال بتونی با دانش در ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنی و همچنین تشخیص بدی که در چه زمانی پولت رو خارج کنی و وارد یه بازار دیگه بکنی می‌تونی پول خودت رو چند برابر کنی. نکته‌ای که وجود داره اینه که نباید تمام پولت رو در یک سبد، سرمایه‌گذاری کنی. مثلاً قسمتی از پولت رو در بازارهای مالی، بخشی از اون رو در طلا، قسمتی مسکن و … سرمایه‌گذاری کن.

اصالت رو حفظ کن

خیلیا فکر می‌کنن که اگر میلیاردر بشن،‌ به تمام خواسته‌های خودشون می‌رسن و در نهایت به خوشبختی می‌رسند. اما تا زمانی که شما اخلاق رو حفظ نکنید و به عبارتی اصالت نداشته باشید،‌ پول هیچ چیز رو تغییر نمیده. اگر نگاهی به زندگی افراد ثروتمند بندازیم می‌بینیم که قسمت اعظمی از اونها، با همسرانشون مشکل دارند و پس از مدتی از اونها طلاق گرفتن و … اگر شما اخلاق نداشته باشید و مدام غر بزنید و نتونید طبق ارزش‌های خودتون زندگی کنید پس از میلیارد شدن تبدیل میشید به یک میلیاردر بی‌اخلاق و غر بزن و…

 صبور باش

یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی که در جواب به سوال چگونه میلیاردر بشم وجود داره اینه که زمان می‌بره تا پولدار بشی. تمام کارهایی که در این مقاله به اون اشاره کردیم رو باید برای سالیان دراز انجام بدی و شکست‌های زیادی رو تحمل کنی و دوباره با قدرت ادامه بدی تا به ثروت زیاد برسی و حداقل ده سال طول میکشه که یک میلیاردر واقعی بشی.

اگر دوست داری که کسب و کارت رو راه بندازی و ایده نداری و یا اینکه کسب و کار داری ولی خیلی خوب پیش نمیره بهت پیشنهاد می‌کنم مقالات مختلف راجع به کسب و کار در سایت ماهان تیموری رو بخونی. همچنین در سایت ماهان تیموری کلی آموزش درباره سرمایه‌گذاری وجود داره که می‌تونی با استفاده از اون این علم رو یاد بگیری.

 

 

 

*تجارت‌نیوز مسئولیتی در برابر صحت مطالب تبلیغاتی ندارد و راستی‌آزمایی محتوای تبلیغ بر عهده مخاطب می‌باشد*

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند