رئیس اتحادیه املاک تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز:

اجاره مسکن کشش گرانی ۵۰ درصدی را ندارد / برنامه‌های دستوری در بازار اجاره‌بها تاثیر ندارند

رئیس اتحادیه املاک تهران می‌گوید: اجاره‌بهای مسکن کشش 50 تا 60 درصدی افزایش قیمت‌ها را ندارد و مردم هم به این شایعات توجه نکنند.
اجاره مسکن کشش گرانی ۵۰ درصدی را ندارد / برنامه‌های دستوری در بازار اجاره‌بها تاثیر ندارند

رئیس اتحادیه املاک تهران در پاسخ به این پرسش که اجاره مسکن بعد از ماه مبارک رمضان چه وضعیتی خواهد داشت؟ به تجارت‌نیوز گفت: مشاوران املاک در بالا بردن قیمت مسکن و اجاره‌بها نقشی ندارند. با توجه به اقدامات وزارت راه و شهرسازی و شهرداری در راستای ارائه تسهیلات و کاهش نرخ ارز، رونق ساخت‌وساز شکل خواهد گرفت.

مصطفی قلی خسروی درباره پیامدهای برنامه دولت مبنی بر اعمال سقف قیمت در بازار اجاره‌بها افزود: مسئولان در دولت گذشته در بخش مسکن رفتارهای پوپولیستی و پادگانی داشتند. معتقدیم برنامه‌های دستوری و دولتی در بازار اجاره‌بها تاثیر ندارد. بهترین راه حل برای قانون‌مند کردن بازار اجاره، اعطای کد رهگیری است. سامانه کد رهگیری خانه راه‌اندازی شده اما برای قانون‌مند شدن این برنامه باید نظر نهایی نمایندگان مجلس را جلب کنیم. با اجرای این طرح شاهد شفاف‌سازی در بخش‌های اجتماعی، اقتصادی و امنیتی خواهیم شد.

مردم به شایعات توجه نکنند

او در پاسخ به این پرسش که آیا اینکه گفته می‌شود نرخ اجاره‌بها در فصل تابستان ۵۰ تا ۶۰ درصد گران می‌شود، صحت دارد یا خیر؟ پاسخ داد: گران شدن ۵۰ تا ۶۰ درصدی نرخ اجاره‌بها در فصل تابستان ادبیات کوچه و بازاری است. هرگز چنین آمار و ارقامی را قبول ندارم. از کسانی که قصد دارند بازار مسکن را ملتهب کنند باید پرسید این آمار و ارقام را براساس چه استدلالی مطرح می‌کنند؟

قلی خسروی در ادامه گفت: اجاره‌بهای مسکن کشش ۵۰ تا ۶۰ درصدی افزایش قیمت‌ها را ندارد. در حال حاضر حدود ۵۰۰ هزار خانه خالی در تهران وجود دارد. چنانچه قرار باشد که قیمت اجاره هم افزایش یابد به تعداد خانه‌های خالی افزوده می‌شود. مالک که به خانه دید سرمایه‌گذاری دارد، هرگز خانه را به‌مدت یک سال خالی نخواهد گذاشت و مردم هم به این شایعات توجه نکنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز