۳ روش فروش خودرو اعلام شد

۳ روش فروش خودرو اعلام شد

معاون امور صنایع وزیر صنعت گفت: فروش فوق‌العاده، پیش‌فروش و مشارکت در تولید سه روش فروش خودرو از این پس خواهد بود و ۶۰ درصد از تولید خودروسازان به ایفای تعهدات جاری و معوق اختصاص می‌یابد.

به گزارش تجارت‌نیوز، صادق نیارکی در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار گفت: مردم به هیچ عنوان نباید در فضای رسانه‌ای و هیجانی وارد شده و خرید کنند؛ چراکه قیمت‌ها شکسته خواهد شد.

وی افزود: فروش فوق‌العاده، پیش فروش و مشارکت در تولید سه روش فروش خودرو از این پس خواهد بود، بنابراین ۶۰ درصد از تولید خودروسازان به ایفای تعهدات جاری و معوق اختصاص می‌یابد و مابقی نیز در قالب فروش فوق‌العاده و پیش فروش واگذار می‌شود.

صادقی نیارکی گفت: در فروش فوق‌العاده حداکثر سه ماهه خودرو به دست متقاضی خواهد رسید، بنابراین سایت فروش خودرو یک هفته باز است و همه می‌توانند ثبت‌نام کرده و واریز وجه کنند؛ بنابراین صرفا مصرف‌کنندگانی که در سه سال گذشته در فرآیند فروش شرکت‌ها حضور نداشته باشند اجازه ثبت‌نام دارند.

وی تصریح کرد: این روش‌ها در طول سال ادامه خواهد داشت و متناوب فروش فوق‌العاده خواهیم داشت، اما پس از اتمام مراحل ثبت‌نام اگر تعداد ثبت‌نام‌کنندگان متناسب با سهمیه در نظر گرفته برای فروش باشد، بدون سود مشارکت و به صورت سه ماهه خودرو را تحویل خواهیم داد، اما اگر تعداد ثبت‌نام‌کنندگان بیشتر از خودروها باشد، فرایند قرعه‌کشی در شرکت‌های خودروساز با حضور مراجع نظارتی انجام خواهد شد.

به گفته معاون امور صنایع، مردمی که واریز وجه کرده و نام آنها در قرعه‌کشی وارد نشده است، می‌توانند وجه خود را دریافت کرده یا در فروش‌های بعدی آن را مورد استفاده قرار دهند.

وی اظهار داشت: در فرآیند پیش‌فروش مجدد سایت باز خواهد شد و سود مشارکت نیز صفر خواهد بود و صرفا برای مصرف‌کننده، خودرو در نظر گرفته شده است. این در حالی است که روش های مشارکت در تولید نیز متعاقبا اعلام خواهد شد.

منبع: تسنیم 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند