تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

سرعت اینترنت هر روز کندتر می‌شود

سرعت اینترنت هر روز کندتر می‌شود

کندی سرعت اینترنت در دو ماه اخیر پیش از پیش باعث گلایه کاربران شده است، چرا که این کندی اینترنت باعث مشکلات فراوانی برای آن‌ها شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، شبکه اینترنت کشور همواره با انواع اختلال‌‌‌ها روبه‌ رو می‌شود؛ اما این اختلال و کندی در یک ماه اخیر به اوج خود رسیده است.

براساس گزارش‌های به دست آمده از کاربران، سرعت اینترنت ثابت و تلفن‌های همراه روز به روز در حال کندتر شدن است. این افزایش کندی سرعت اینترنت باعث مشکلات فراوانی برای کاربران ایرانی شده است.

برخی از مسئولان علت این کندی را کافی نبودن ظرفیت پهنای باند و عدم وجود زیرساخت بیان می‌کنند و عده‌ای از مردم نیز معتقدند کندی سرعت اینترنت به دلیل اجرای آزمایشی طرح صیانت از فضای مجازی است.

کندی ادامه دارد

طی دو ماه اخیر وضعیت اختلال اینترنتی در شهرهای مختلف ایران روز به روز کندتر می‌شود و بسیاری از کاربران ایرانی هر روزه در شبکه‌های اجتماعی از کندی سرعت و کاهش کیفیت اینترنت گلایه می‌کنند.

«اینترنت هم جیره بنده شده؟ چه وضع اینترنته اخه! لطف کنید یکم سرعت اینترنت و ببرید بالا جونمون در میاد تا یه چیزیو دانلود کنیم.»

«بزرگواران سرعت اینترنت خیلی کند شده، گویا زیر پوستی دارن طرح صیانت رو به شکل دیگری اجرا می‌کنند.»

«چند روز هست که اینترنت ایرانسل افتضاح شده، امروز ۲ ساعت نه خط داشتم نه نت، بعد که اومد سرعت داغون، دیشب که کلا نت نداشتم، شروع طرح صیانت رو داریم حس می کنیم.»

«دو روزه که سرعت اینترنت فاجعه‌اس، عملا اینستاگرام کار نمیکنه و به زور میشه اومد توییتر.»

«اینترنت یه جوری اسفناک کند شده که ترجیح میدم برم بخوابم، سه صبح پاشم به کارام برسم!!!»

این در حالی است که از زمانی که طرح صیانت از فضای مجازی و ایجاد شبکه ملی اطلاعات مطرح شده، اینترنت کشور با چالش‌های عجیبی روبه رو شده است.  از جمله سرعت اینترنت‌های ثابت و تلفن‌های همراه که روز به روز کندتر می‌شود.

پیامد کندی اینترنت چیست؟

می‌توان گفت در دنیای امروز بسیاری از فعالیت‌ها به خصوص در حوزه کسب و کارهای جدید و آنلاین، مبتنی بر اینترنت است. همچنین با شیوع کرونا و افزایش کارکرد اینترنت در جهان، فعالیت‌های آموزشی، تجاری، ارتباط تصویری، نرم افزارها و اپلیکیشن‌های آنلاین، وابسته شبکه اینترنت شدند.

به عنوان مثال یکی از فعالیت‌های اساسی و مهم که در بستر اینترنت صورت می‌گیرد و به تازگی به فراوانی دیده می‌شود، فعالیت‌های بانکی است، این کندی سرعت اینترنت می‌تواند ضررهای جبران ناپذیری را در این زمینه به افراد وارد کند.

سوالی که در آخر مطرح می‌شود این است که چرا پهنای باند ورودی اینترنت به کشور بیشتر نمی‌شود تا قطعی در یکی از مسیر‌ها باعث دردسر و مشکل برای میلیون‌ها کاربر و کسب و کارهای داخلی نشود؟

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند