تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

زمین در فرمانیه متری ۱۶۱ میلیون تومان / ارزان‌ترین زمین‌ها در تهران کجاست؟ + جدول

زمین در فرمانیه متری ۱۶۱ میلیون تومان / ارزان‌ترین زمین‌ها در تهران کجاست؟ + جدول

با توجه به افزایش قیمت مسکن و زمین در کلانشهر تهران، بسیاری از افراد به دنبال آن هستند که کدام مناطق زمین‌های ارزانی دارد تا برای خرید آن اقدام کنند. کدام مناطق در تهران ارزان‌ترین زمین‌ها را دارد؟

به گزارش تجارت‌نیوز، در شهرهای بزرگی همچون تهران، افزایش قیمت مسکن به شدت به چشم می‌آید. بسیاری از افراد به دنبال سرمایه‌گذاری در زمین و یا مسکن هستند اما به دلیل قیمت زیاد مسکن و یا زمین توانایی خرید هیچ کدام را ندارند.

قیمت زمین در حالتی قرار دارد که با توجه به وضعیت اقتصادی و معیشت مردم، برای تعدادی از افراد جامعه که به دنبال حفط ارزش پول خود هستند مناسب است. بسیاری از افراد به دنبال خرید و سرمایه‌گذاری در مسکن هستند تا بتوانند با خرید و فروش آن‌ کسب درآمدی داشته باشند و در بلند مدت برای آن‌ها سرمایه‌ای حساب شود.

شهر تهران به عنوان یکی از مناطق پرتراکم جمعیتی کشور، برای خرید و فروش زمین و مسکن توسط افراد قابل توجه است. با توجه به شرایطی که در وضعیت اقتصادی و رشد قیمت‌ها وجود دارد، شاید خرید زمین در تهران برای تعداد زیادی از افراد قابل توجه باشد.

ارزان‌ترین زمین‌ها در کدام مناطق تهران هستند؟

با توجه به داده‌هایی که در دسترس است، نکته قابل توجه آن جاست که ارزان‌ترین زمین‌ها که شاید برای تعداد زیادی از افراد قابل ملاحظه باشد و توانایی خرید آن‌ها را داشته باشند، در مناطق خارج از شهر‌ تهران قرار دارد. فشم و لواسان از توابع تهران دارای ارزان‌ترین نرخ زمین در بازه قیمتی ۱۴ میلیون تا ۱۸ میلیون تومان را دارند.

در مقابل گران‌ترین زمین‌های تهران در مناطق شمال این شهر قرار دارد. در مناطق فرمانیه، سعادت‌آباد و زعفرانیه گران قیمت‌ترین زمین‌ها در تهران معامله می‌شود. نرخ زمین در این مناطق حدود ۸۳۰ برابر مناطق فشم و لواسان است. همچنین قیمت زمین در این مناطق حدود ۵۰۰ برابر مناطقی در شرق و غرب تهران است.

قیمت معاملاتی یک متر مربع زمین در مناطق شهر تهران را در جدول زیر مشاهده می‌کنید: (قیمت‌ها متوسط قیمت یک متر مربع زمین در شهر تهران و حومه در ۱۰ روز گذشته در آگهی‌های دیوار است.)

آخرین اخبار مسکن را در صفحه مسکن تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند