تجارت‌نیوز از اقتصاد امروز گزارش می‌دهد:

همه بازارها منفی شدند / دلار و طلا و بورس در ادامه چه خواهند شد؟ / انتشار اطلاعاتی از هزینه و درآمد خانوار

همه بازارها منفی شدند / دلار و طلا و بورس در ادامه چه خواهند شد؟ / انتشار اطلاعاتی از هزینه و درآمد خانوار
امروز هر سه بازار ارز، طلا و سهام یک روند نزولی را پشت سر گذاشتند. با وجود این، پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که این روند در بازار سهام ادامه نخواهد یافت اما در بازارهای دیگر چه وضعیتی پیش‌بینی می‌شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار امروز تا ساعت ۱۷ با ۱٫۲ درصد کاهش، ۱۱,۴۵۰ تومان اعلام شده است.

این روند نزولی در بازار طلا نیز امروز وجود داشت. قیمت سکه امامی در بازار آزاد امروز تا ساعت ۱۷ با ۲۵ هزار تومان کاهش به چهار میلیون و ۱۲۱ هزار تومان رسید.

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار نیز در بازار آزاد امروز یکشنبه ۳ شهریور تا ساعت ۱۷ با دو هزار و ۵۰۰ تومان کاهش به ۴۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان رسید.

این وضعیت نزولی در بازار سهام به چه شکل بود؟ بازار سهام در روز جاری روز پرتلاطمی را پشت سر گذاشت، به طوری که در آغاز معاملات با حدود هزار واحد افزایش، نشان از ادامه روند روز گذشته را داشت، اما پس از دقایقی، روند ریزشی خود را آغاز و تا حدود ۱۷۰۰ واحد نیز با افت شاخص روبرو شد.

شاخص بورس امروز یک روند نزولی داشت.

با وجود چنین شرایطی اما یک کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد: نمی‌توان گفت که بازار سهام وارد فاز اصلاحی شده است؛ معمولا فاز اصلاحی وقتی می‌خواهد آغاز شود، چند روز قبل از آن سهم‌ها در محدوده حجم‌های بالا همراه با نوساناتی حرکت کرده و در وضعیت متعادل قرار می‌گیرند و بعد از آن وارد فاز اصلاحی می‌شوند.

درباره بازارهای ارز و طلا نیز مرتضی ایمانی‌راد، کارشناس اقتصادی پیش‌بینی کرده است: در نیمه دوم امسال اگر شرایط آرام بماند، سرمایه‌گذاری‌ها از حوزه‌های تحریک‌پذیر (همانند طلا و دلار) به حوزه‌های باثبات (همانند بازار بورس، سپرده‌گذاری در بانک‌ها، سپرده‌گذاری در صندوق‌ها) تغییر جهت می‌دهند.

انتشار اطلاعاتی درباره بودجه خانوار در سال ۹۷ ، تغییر ناگهانی در ترکیب اعضای هیات مدیره سایپا و اعلام ارزان شدن قیمت‌ها در بازار موبایل از جمله اخبار دیگر امروز بودند که در تجارت‌نیوز منتشر شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند