یک کارشناس بازار مسکن در گفتگو با تجارت‌نیوز:

دلار گران نشود، مسکن گران نخواهد شد

یک کارشناس بازار مسکن می‌گوید: چنانچه در سال 98 دلار گران نشود، قیمت مسکن هم گران نخواهد شد؛ معتقدیم که هر کالایی قیمتی دارد. آنچه که امروز نسبت به بازار مسکن وجود دارد این است که افراد به دلیل نوسان نرخ دلار، قیمت‌های غیرواقعی به مردم ارائه می‌دهند.
دلار گران نشود، مسکن گران نخواهد شد

یک کارشناس بازار مسکن در پاسخ به این پرسش که وضعیت بازار مسکن در سال ۹۸ چه روندی را طی خواهد کرد؟ به تجارت‌نیوز گفت: در نیمه نخست سال جاری شاهد افزایش هیجانی قیمت مسکن بودیم، این در حالی است که در نیمه دوم سال آرامش در بازار مسکن نفوذ پیدا کرده است. در ‌واقع در نیمه دوم سال از وضعیت هیجانی در بازار مسکن عبور پیدا کردیم.

منصور غیبی افزود: خوشبختانه در این بازه زمانی از بحران تنش قیمت‌ها عبور کرده‌ایم و در بازار مسکن به آرامش نسبی دست یافته‌ایم.

او تصریح کرد: در این بازه زمانی آنچه در بازار مسکن نگران‌کننده به نظر می‌رسد این است که سایر شاخص‌های اقتصادی در سال ۹۸ تغییر یابد. چنانچه شاهد رشد دیگر شاخص‌های اقتصادی در بازار باشیم، بی‌شک آرامش در بازار مسکن از بین خواهد رفت. تجزیه و تحلیل‌های اخیر نشان می‌دهد رشد شاخص‌هایی همچون قیمت دلار بر قیمت مسکن اثرگذار بوده و بازار مسکن نیز در این سال‌ها از این شاخص تاثیر گرفته است.

تاثیر افزایش قیمت دلار بر قیمت مسکن
یک فعال بازار مسکن می‌گوید: آنچه که امروز نسبت به بازار مسکن وجود دارد این است که افراد به دلیل نوسان نرخ دلار، قیمت‌های غیرواقعی به مردم ارائه می‌دهند.

غیبی به وضعیت بازار مسکن در ماه‌های پایانی سال اشاره کرد و گفت: آنچه عوامل درونی و بیرونی در بازار مسکن نشان می‌دهد این است که قیمت مسکن تا حدودی روند با ثباتی دارد. در اواخر سال نیز بازار نیز بهتر خواهد شد.

او اظهار کرد: چنانچه در سال ۹۸ دلار گران نشود، قیمت مسکن هم گران نخواهد شد؛ معتقدیم که هر کالایی قیمتی دارد. آنچه که امروز نسبت به بازار مسکن وجود دارد این است که افراد به دلیل نوسان نرخ دلار قیمت‌های غیرواقعی به مردم ارائه می‌دهند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز