افزایش قیمت دلار امروز ۱۶ شهریور / قیمت دلار امروز چقدر شد؟

افزایش قیمت دلار امروز ۱۶ شهریور / قیمت دلار امروز چقدر شد؟

قیمت دلار در صرافی ملی و در بازار آزاد امروز عملکرد مثبت داشت و با افزایش قیمت همراه بود. نرخ ارز در صرافی ملی امروز به ۲۶ هزار و ۷۳۷ تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز با افزایش همراه بود و به قیمت ۲۷ هزار و ۲۲۰ تومان رسید. نرخ ارز در صرافی ملی امروز حدود ۵۰ تومان افزایش قیمت داشت و به ۲۶ هزار و ۷۳۷ تومان رسید.

قیمت دلار در بازار متشکل ارزی امروز ۱۶ شهریور ۲۶ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام شد.

شایعه‌ مهم برای قیمت دلار

با وجود روند نزولی ۲۰۰ تومانی قیمت دلار در روز گذشته و کاهش این قیمت به ۲۶۹۸۰ تومان اما شایعه‌ای درباره رد سفر احتمالی مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران وجود داشت که کمی بازار را تحریک کرد. این در حالیست که وزارت خارجه ایران شب گذشته رسما از ادامه مذاکرات خبر داده است.

روز گذشته در ساعات انتهایی روز شایعاتی درباره رد سفر احتمالی مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران وجود داشت. طبق ادعای روزنامه دنیای اقتصاد، خبرنگار روزنامه وال‌استریت ژورنال عنوان کرد: «شنیده‌ام که پاسخ ایران به درخواست رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای دیدار جهت مذاکره و همچنین اجازه دسترسی بازرسان آژانس به دستگاه‌های نظارتی منفی بوده است.»

اما این درحالیست که شب گذشته وزیر امور خارجه ایران رسما اعلام کرد: به هیچ وجه از مذاکره فاصله نخواهیم گرفت.

امیر عبداللهیان گفته است: دولت سیزدهم مذاکره را یک ابزار موثر دیپلماسی می‌داند و به هیچ وجه از مذاکره فاصله نخواهیم گرفت. همان طور که در دیدار با آقای مورا تاکید کردم، ما مذاکره با نگاه مثبت و فرصت به دیپلماسی باور داریم. اما معتقدیم مذاکره برای مذاکره نفعی برای ملت ایران و هیچ یک از طرف‌ها نخواهد داشت. آمریکایی‌ها صدمه اصلی را به برجام وارد کردند و نه تنها متهم، بلکه مجرم اصلی در نقض برجام هستند. ما به مذاکره حکیمانه، متین و تامین کننده حقوق ملت قائل هستیم و فعالانه در این زمینه عمل می‌کنیم. (ایسنا)

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند