قیمت ربع سکه به ۳۵۰۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز ۱۴۰۰/۷/۲۱

قیمت ربع سکه به ۳۵۰۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز ۱۴۰۰/۷/۲۱

قیمت طلا و سکه امروز باتوجه به افزایش بهای جهانی طلا و رشد نرخ ارز تعیین شد که بر این اساس قیمت ربع سکه به سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در بازارهای جهانی امروز چهارشنبه پس از کاهش ارزش دلار افزایش یافت و به ۱۷۹۲ دلار در هر اونس رسید.

براساس گزارش ایسنا، ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارزی دیلی فارکس گفت: قرار است گزارش شاخص قیمت مصرفی آمریکا و جزییات نشست کمیته بازار آزاد فدرال را دریافت کنیم بنابراین این ظرفیت برای طلا وجود دارد که پس از دوره تحکیم قیمت، یک محرک تعیین کننده روند قیمت پیدا کند. اگر شاخص قیمت مصرفی رشد بیش از حد انتظار را نشان دهد، در این صورت بانک مرکزی آمریکا ممکن است لازم باشد برای افزایش نرخهای بهره سریعتر اقدام کند.

بر اساس گزارش رویترز، مقامات بانک مرکزی آمریکا روز سه‌شنبه با بیان این که اقتصاد به حد کافی بهبود پیدا کرده تا روند تعدیل محرک‌های مالی دوران بحران آغاز شود، انتظارات برای آغاز تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه را از ماه آینده را تقویت کردند. تعدیل محرکهای مالی بانک مرکزی و افزایش نرخهای بهره، بازده اوراق قرضه را بالاتر می برد و هزینه نگهداری طلا را افزایش می دهد.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز ۲۱ مهر تا ساعت ۱۹، نسبت به دیروز افزایش یافت و به رقم ۲۷ هزار و ۱۶۸ تومان‌ رسید.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز قیمت دلار را برای فروش ۲۶ هزار و ۵۲۶ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۶ هزار و ۸ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز، نسبت به دیروز افزایش یافت و در رقم ۳۱ هزار و ۴۲۷ تومان رسید.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴۸۴۶ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۳۰ هزار و ۶۶۲ تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۳۰ هزار و ۵۵ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۱ میلیون و ۵۱۰ هزار تومان است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۱۳۹ هزار و ۷۰۶ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، شش میلیون تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌ سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و دو میلیون و ۱۸۰ هزار تومان است.

آخرین اخبار حوزه طلا را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند