موضوعات داغ:
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

قیمت دلار پس از وعده جدید همتی / سبقت گرانی دلار در بازار نسبت به صرافی ملی

قیمت دلار پس از وعده جدید همتی / سبقت گرانی دلار در بازار نسبت به صرافی ملی

در حالی که رییس کل بانک مرکزی درباره روند بازار ارز امروز شنبه 25 خرداد ماه را مثل چند روز گذشته پیش‌بینی کرده بود، اما برخی از منابع خبری قیمت دلار را در میانه کانال 13 هزار تومان اعلام کرده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز در حالی که قیمت دلار در صرافی ملی در نرخ 12 هزار و 950 تومان بسته شد، اما پس از گذشت نیمی از روز برخی از منابع خبری از بالا رفتن قیمت دلار خبر دادند.

سایت خبری فرارو، مظنه دلار در بازار آزاد ارز امروز را 13 هزار و 500 تومان اعلام کرد، خبرگزاری موج نیز قیمت این شاخص ارزی را در میانه کانال 13 هزار تومان روی نرخ 13 هزار و 550 تومان ثبت کرد.

با توجه به قیمت کمتر از 13 هزار تومان دلار بازار در پنجشنبه اخیر رشد 500 تومانی در بازار در حالی بوده که قیمت صرافی ملی در حد 50 تومان نسبت به پنجشنبه رشد داشته است.

دلار در هفته گذشته تنها بازار منفی بود به نحوی که این بازار با افت 1.4 درصدی ارزش مواجه شد.

پس از سفر شینزو آبه نخست وزیر ژاپن، پیش‌بینی‌ها از روند بازار ارز امروز شنبه 25 خرداد ماه، افزایشی بود.

پیش از این تجارت‌نیوز گزارش داده بود پیش‌بینی برخی فعالان بازار ارز برای هفته جاری این است که احتمال دارد روند افت دلار کندتر و شاید مثبت شود که بعد از چند هفته پی در پی منفی بودن، روند افزایشی شود.

قیمت دلار در حالی روی شیب افزایشی قرار گرفت که عبدالناصر همتی در خصوص تأثیر سفر«شینزو آبه»، بر نوسانات بازار ارز گفت: متأسفانه در بازار ارز همیشه افرادی به دنبال بهره‌برداری از ابزارهای سیاسی برای برهم زدن ثبات بازار و ایجاد نوسان هستند، در اینجا باید یادآور شوم هیچ یک از بنیان‌های اقتصادی که تعیین کننده نرخ ارز است، تغییری نکرده و بانک مرکزی بر بازار مسلط است.

وی در ادامه گفت: روز شنبه بازار ارز به طور جدی با نرخ منطقی به مانند چند روز گذشته، کار خود را آغاز می‌کند.

این در حالی است که امروز روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد که به دنبال مباحث مطرح شده در جلسه مدیران بازار متشکل ارزی و صرافی‌ها، بعدازظهر امروز کارشناسان و مدیران ارزی بانک مرکزی و بازار متشکل ارزی در دفتر رئیس کل بانک مرکزی موضوعات مطرح شده را مورد بحث و تصمیم‌گیری قرار خواهند داد.

روز چهارشنبه 22 خرداد ماه، اعضای بازار متشکل ارزی برای راه‌اندازی این بازار با صرافان کشور جلسه برگزار کرد که با موج اعتراض این فعالان بازار ارز در خصوص مبلغ 100 میلیون تومانی حق ثبت نام، کارمزد و در مجموع آیین‌نامه این بازار مواجه شد و این انگاره به وجود آمد که بازار متشکل ارزی در آینده با تعویق راه‌اندازی می‌شود.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند