قیمت مرغ امروز 22 آبان 1401/ در روزهای آینده منتظر کاهش قیمت مرغ باشیم؟

قیمت مرغ امروز یکشنبه 22 آبان 1401 نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شد. کارگروه برنامه‌ریزی تولید گوشت مرغ کشور پیش‌بینی کرده است که قیمت مرغ در هفته‌های آینده کاهش می‌یابد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت مرغ در 22 آبان 1401 به شرح زیر است (قیمت‌ها به تومان از سایت تحلیل بازار):

ران مرغ بدون پوست بدون دنبالچه چربی سر ساق

۸۸,۵۰۰

مغز ران بدون پوست بدون استخوان

۹۹,۵۰۰

ساق مرغ بدون پوست و سر ساق

۹۹,۰۰۰

سینه مرغ بدون پوست، شش، گردن، بال

۹۹,۴۰۰

سینه مرغ بدون پوست، شش، گردن، بال، بازو

۹۵,۵۰۰

ران و سینه بدون پوست بدون دنبالچه شش گردن بال

۸۸,۰۰۰

بال کبابی ساده – بدون نوک بال

۶۷,۰۰۰

بازوی کبابی ساده

۴۴,۵۰۰

مخلوط بال و بازو کبابی ساده

۵۹,۰۰۰

فیله مرغ

۱۲۹,۷۰۰

گردن مرغ بدون پوست

۲۰,۰۰۰

شنیتسل بدون آرد

۱۲۰,۲۰۰

جوجه چینی

جوجه کباب بی‌استخوان و بدون بازو ساده

۱۲۲,۲۰۰

جوجه کباب بااستخوان ساده

پا چینی ۱۰ عددی مرغ

مرغ کنتاکی

دل مرغ پاک کرده

۱۹,۰۰۰

جگر مرغ

۱۸,۰۰۰

سنگدان مرغ

۱۹,۰۰۰

پای مرغ

۹,۰۰۰

بلدرچین منجمد بسته ۱۰۰۰گرمی

۱۱۰,۰۰۰

بلدرچین منجمد بسته ۵۰۰گرمی

۶۸,۰۰۰

بلدرچین کامل تازه (بسته ۱۰۰۰گرمی)

۹۹,۰۰۰

مرغ کامل منجمد، بسته‌بندی کیسه‌ای (پوشش کیسه نایلونی)

مرغ کامل تازه، بسته‌بندی کیسه‌ای (پوشش کیسه نایلونی)

۶۲,۵۰۰

مرغ کامل تازه پاک شده، بسته‌بندی بشقابی

تخم‌مرغ بسته‌بندی ۱۵ عددی بسته‌بندی

۵۵,۹۰۰

تخم‌مرغ بسته ۲۰ عددی بسته‌بندی

۴۸,۹۰۰

تخم‌مرغ بسته ۹ عددی بسته‌بندی

۲۹,۹۰۰

تخم‌مرغ بسته ۶ عددی بسته‌بندی

۲۲,۹۰۰

قیمت مرغ کاهشی می‌‌شود

به نقل از تحلیل بازار، در حالی که قیمت مرغ در روزهای اخیر به زیر نرخ مصوب خود رسیده و هرکیلوگرم از این محصول به‌طور قالب ۵۸ تا ۶۰هزار تومان به فروش می‌رسد، کارگروه برنامه‌ریزی تولید گوشت مرغ کشور پیش‌بینی کرد قیمت این محصول طی هفته‌های آینده دوباره کاهش می‌یابد.

در صورت‌جلسه کارگروه برنامه‌ریزی تولید گوشت مرغ کشور با دستور جلسه بررسی روند تولید گوشت مرغ، مدیریت تولید جوجه یک‌روزه گوشتی در آذرماه، بررسی راهکارهای تامین جوجه یک‌روزه گوشتی موردنیاز در دی و بهمن مباحث ذیل مطرح شد.

امینی، مدیرکل دفتر امور طیور در این جلسه گزارشی از روند تولید گوشت مرغ تا پایان سال 1401 و فروردین 1402 و همچنین میزان تولید جوجه یک‌روزه در آبان، آذر، دی و بهمن و تاثیر آن بر میزان تولید گوشت مرغ پایان سال و ابتدای سال آتی و همین‌طور ماه مبارک رمضان سال بعد ارائه کرد.

4 مصوبه برای افزایش تولید و کاهش قیمت مرغ

۱- در راستای تولید جوجه موردنیاز دی و بهمن سال جاری و همچنین تامین گوشت مرغ ایام پایان سال 1401 و ماه مبارک رمضان، انجمن تولیدکنندگان جوجه یک‌روزه به‌نحوی برنامه‌ریزی نمایند تا تولیدکنندگان این بخش با انتقال خواباندن 10 تا 20درصد از تخم‌مرغ‌های نطفه‌دار تولیدی به هفته‌های بعد، تامین جوجه یک‌روزه موردنیاز ماه‌های دی و بهمن را فراهم نمایند.

۲- در راستای برنامه‌ریزی برای تولید و حفظ تولید پایدار در ماه‌های آتی، حذف مزارع و مرغ مادر گوشتی در هر سنی صرفا پس از موافقت دفتر امور طیور امکان‌پذیر بوده و در صورتی که به‌هردلیل از جمله افت تولید و … نگهداری گله اقتصادی و مقرون‌به‌صرفه نباشد، معاونت‌های بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها پس از اخذ مجوز از دفتر امور طیور نسبت به تولک‌بری اقدام نمایند. در ضمن حذف گله‌ها پس از ۱۱۰هفتگی نیاز به اخذ مجوز نخواهد داشت.

۳- با توجه به اینکه کاهش قیمت مرغ برای هفته‌های آتی قابل پیش‌بینی است، به‌منظور حفظ تداوم تولید، شرکت پشتیبانی امور دام آمادگی خرید گوشت مرغ مازاد بازار را داشته باشد.

۴- اتحادیه سراسری تعاونی‌های کشاورزی پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی ایران و انجمن تولیدکنندگان جوجه یک‌روزه نسبت به عقد تفاهم فی‌مابین برای قیمت و میزان موردنیاز جوجه یک‌روزه گوشتی در ماه‌های آتی به گونه‌ای اقدام نمایند که هیچ یک از حلقه‌ها متضرر نگردند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند