قیمت مسکن در شمال شهر تهران چقدر شد؟ – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : عضویت در شانگهای و بریکس جنبه تجاری ندارد/ بدون FATF گشایش اقتصادی بی‌معناست
یک کارشناس بازار مسکن به تجارت‌نیوز پاسخ داد:

قیمت مسکن در شمال شهر تهران چقدر شد؟

234567

نایب رئیس اتحادیه املاک تهران می‌گوید: متوسط قیمت مسکن در مناطق شمال شهر تهران به ویژه در منطقه یک بیش از 50 میلیون تومان است که این رقم برای سازندگان مسکن به‌صرفه نیست. یعنی چنانچه یک سازنده بخواهد در شمال شهر تهران یک خانه قدیمی را از نو بسازد هزینه ساخت مسکن بیش از متری 50 میلیون تومان تمام می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، طبق آخرین گزارش‌های بانک مرکزی در شهریور ماه متوسط قیمت مسکن در منطقه یک  بیش از 50 میلیون تومان به عنوان گران‌ترین منطقه تهران اعلام شده است و کمترین قیمت مسکن متعلق به منطقه 18 تهران است که قیمت آن 10 میلیون و 400 تومان است. این افزایش قیمت‌ها در حالی است که قیمت مسکن در این مناطق به ترتیب حدود 102 و 81 درصد افزایش طی یک ساله مقایسه شهریور پارسال تا شهریور امسال داشته‌اند.

افزایش قیمت مسکن در شمال شهر تهران در حالی رخ می‌دهد که فعالان بازار مسکن نیز متوسط قیمت مسکن در شمال شهر تهران را بیش از متری 50 میلیون تومان عنوان می‌کنند.

در همین رابطه یک کارشناس بازار مسکن درباره قیمت مسکن در شمال شهر تهران به تجارت‌نیوز گفت: متوسط قیمت مسکن در شمال شهر تهران به ویژه در منطقه یک بیش از 50 میلیون تومان است؛ این در حالی است که برخی ارگان‌ها برای متعادل‌سازی بازار، قیمت‌ مسکن در شمال تهران را حذف کرده‌اند تا متوسط قیمت مسکن در تهران را تعدیل کنند.

منصور غیبی افزود: البته در برخی مناطق حذف برخی آمارها می‌تواند به جامعه آرامش دهد و التهاب قیمت‌ها را تا حدودی کم کند اما مطالعات میدانی نشان می‌دهد مردم تسلیم این نوع هیجان رفتاری دولت‌ها نمی‌شوند و برای خرید خانه اقدام می‌کنند؛ چرا که در این سال‌ها کاهش قیمت مسکن چندان رخ نداده است.

او اظهار کرد: البته اینکه گفته می‌شود متوسط قیمت مسکن در منطقه یک بیش از 50 میلیون تومان است، این رقم برای سازندگان مسکن به صرفه نیست. یعنی چنانچه یک سازنده بخواهد در شمال شهر تهران یک خانه قدیمی را از نو بسازد هزینه ساخت مسکن بیش از متری 50 میلیون تومان تمام می‌شود.

طبق این گزارش تجارت‌نیوز در آخرین اعلام بانک مرکزی از وضعیت مسکن نیز قیمت مسکن منطقه یک تهران در مهر ماه امسال از 50 میلیون تومان ماه قبل به 56 میلیون و 800 هزار تومان افزایش یافته است.

آخرین اخبار حوزه مسکن را در صفحه اخبار مسکن بخوانید.

نظرات