نرخ مصوب حق کمیسیون املاک در تهران و مشهد

نرخ مصوب حق کمیسیون املاک در تهران و مشهد

سازمان صنعت، معدن و تجارت تهران، نرخ جدید تعرفه کمیسیون مشاوران املاک را اعلام کرد که بر اساس آن، از دو طرف معامله خرید و فروش مسکن، ۲۵ صدم درصد دریافت خواهد شد.

سازمان صنعت، معدن و تجارت تهران، نرخ جدید تعرفه کمیسیون مشاوران املاک را اعلام کرد که بر اساس آن، از دو طرف معامله خرید و فروش مسکن، 25 صدم درصد دریافت خواهد شد. با این حال، تا این لحظه خبر جدیدی از تغییر نرخ‌های کمیسیون املاک در مشهد منتشر نشده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، یداله صادقی رئیس سازمان صمت تهران نرخ جدید تعرفه حق کمیسیون مشاوران املاک در شهر تهران را به اتاق اصناف تهران ابلاغ کرد. نرخ‌های کمیسیون به شرح جدول زیر است:

شایان ذکر است، تا لحظه تنظیم این خبر، خبر جدیدی مبنی بر تغییر نرخ‌های مصوب کمیسیون املاک در مشهد منتشر نشده است. طبق اطلاعات پایگاه اتحادیه صنف مشاورین املاک مشهد، نرخ خدمات مشاورین املاک، به شرح زیر است:

این در حالی است که گزارش‌ها از بازار املاک، حاکی از نرخ‌های توافقی دیگری در مشهد نیز هست. به عنوان مثال، برخی بنگاه‌های املاک، بدون در نظر گرفتن محدوده قیمت، از هر طرف معامله نیم، یک درصد یا حتی بیشتر نیز دریافت می‌کنند.

 

منبع: خراسان‌نیوز

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند