موضوعات داغ:
جزئیات جدید از مسکن ملی

وام 6 درصدی در مسکن ملی! / بانک مسکن چه کسانی را در اولویت قرار داد؟

وام 6 درصدی در مسکن ملی! / بانک مسکن چه کسانی را در اولویت قرار داد؟

ثبت نام در طرح ملی مسکن که بیشتر به طرح جایگزین مسکن مهر معروف است، از صبح امروز برای چهار استان سیستان و بلوچستان،‌ قم،‌ خراسان شمالی و خراسان جنوبی آغاز شده است. اولویت دریافت تسهیلات با چه کسانی است؟

ثبت نام در طرح مسکن ملی که بیشتر به طرح جایگزین مسکن مهر معروف است، از صبح امروز برای چهار استان سیستان و بلوچستان،‌ قم،‌ خراسان شمالی و خراسان جنوبی آغاز شده و از هفته آینده نیز ثبت‌نام متقاضیان در استان‌های کردستان و لرستان و در مرحله بعدی استان‌های یزد،‌ همدان و چهارمحال وبختیاری نیز شروع می‌شود و در نهایت این طرح به‌ صورت سراسری در کل کشور اجرایی خواهد شد.

اما پس از ثبت نام اولیه، اولویت دریافت تسهیلات با چه کسانی است؟

به گزارش تجارت‌نیوز و به نقل از هفته نامه بانک مسکن، ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن با تشریح جزئیات اقدامات بانک مسکن در طرح اقدام ملی عنوان کرده که ارایه تسهیلات برای طرح اقدام مسکن ملی، اولویت بانک مسکن با افرادی است که در صندوق پس‌انداز مسکن یکم این بانک ثبت‌نام کرده‌اند و مهلت دریافت تسهیلات آنها فرا رسیده است.

حداقل مبلغ سپرده‌گذاری در صندوق پس‌انداز مسکن یکم در شهر تهران 13.5 میلیون تومان، در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت 10 میلیون تومان و در سایر شهرها 6.7 میلیون تومان برای استفاده از سقف‌های تسهیلاتی 40، 60 و 80 میلیون تومان طی مدت سه سال است.

همچنین مدیر عامل این بانک گفت: کسانی که متقاضی دریافت تسهیلات از بانک مسکن و مشارکت در طرح اقدام ملی هستند در صورتی که در گذشته در بانک حساب افتتاح نکرده باشند باید رقمی معادل 18 درصد سود پرداخت کنند اما متقاضیان واجد شرایط حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم چنانچه در بافت فرسوده بخواهند از تسهیلات بانک استفاده کرده و در طرح اقدام ملی مسکن صاحب‌خانه شوند، می‌توانند با نرخ سود شش درصد و در سایر بافت‌ها با نرخ سود هشت درصد، اصل و سود تسهیلات را در مدت حداکثر ۱۲ سال پرداخت کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند