کد مطلب: ۶۷۹۵۲۰

تقلای طلا برای بازگشت به سطح قبلی / قیمت دلار و یورو ۲۰ تیر ۱۴۰۱

تقلای طلا برای بازگشت به سطح قبلی / قیمت دلار و یورو ۲۰ تیر ۱۴۰۱

طی معاملات امروز ۲۰ تیر ۱۴۰۱ قیمت سکه تمام بهار ۱۵ میلیون و ۵۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۳۸۹ هزار و ۲۵۴ تومان اعلام شد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت جهانی طلا امروز دوشنبه ثابت بود زیرا ارزش دلار آمریکا بر تقاضای شمش فشار آورد و آن را نزدیک به پایین‌ترین سطح ۹ ماهه هفته گذشته نگه داشت.

بر اساس گزارش ایسنا ، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۸ صبح به وقت شرقی با ۱.۱ درصد کاهش به ۱۷۴۱ دلار و ۵۰ سنت رسید و طلای آمریکا نیز با ۰.۰۶ درصد کاهش به ۱۷۴۲ دلار و ۵۰ سنت رسید.

ارزش دلار در روز جمعه به بالاترین سطح خود در حدود ۲۰ سال گذشته رسید و خریداران خارجی را از طلا دور نگه داشت.

پیش‌بینی‌ها از روند قیمت طلای جهانی

مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد بازار در سیتی ایندکس گفت: در حالی که قیمت طلا زیر ۱۷۵۳ دلار در هر اونس باقی می‌ماند، به نظر می‌رسد که به سمت ۱۷۲۰ دلار در حال حرکت است. اگرچه با توجه به روند نزولی کلی، مقداری حمایت در حدود ۱۷۳۰ دلار وجود دارد، هر صعودی در بهترین حالت احتمالا یک اصلاح است.

طلا در روز جمعه چهارمین افت هفتگی متوالی را ثبت کرد که چند جلسه قبل به پایین‌ترین حد خود از اواخر سپتامبر رسیده بود زیرا تحت تاثیر صعود دلار و شرط‌بندی برای افزایش شدید نرخ بهره که پس از داده‌های شغلی در ایالات‌متحده بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

سیمپسون گفته است که طلا حرکت بزرگی به پایین‌تر داشته است و به نقطه‌ای می‌رسد که بازار نیاز به توقف دارد و این همان چیزی است که ما در حال حاضر روی طلا می‌بینیم. رافائل بوستیک، رئیس بانک فدرال رزرو آتلانتا گفت که از افزایش سه چهارم درصدی دیگر نرخ بهره در نشست سیاست گذاری بعدی فدرال رزرو در اواخر این ماه کاملا حمایت می‌کند.

بر اساس گزارش رویترز، بازدهی شاخص ۱۰ ساله خزانه‌داری ایالات‌متحده نزدیک به بالاترین سطح یک هفته گذشته جلسه قبل ثابت ماند و بر طلا تاثیر گذاشت. نرخ بهره بالاتر و بازده اوراق، هزینه فرصت نگهداری شمش غیر بازده را افزایش می‌دهد.

قیمت سایر فلزات ارزشمند در بازار جهانی

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۴ درصد کاهش به ۱۹.۲۳ دلار رسید و پلاتین با ۱.۲ درصد کاهش به ۸۸۶.۵۰ دلار رسید و پالادیوم پس از حدود ۱۰ درصد افزایش در روز جمعه با ۳ درصد کاهش به ۲۱۱۶ دلار و ۸۹ سنت رسید.

قیمت دلار در بازار امروز

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در صرافی‌‌‌ بانکی امروز ۲۰ تیر برای فروش ۲۷ هزار و ۹۰۹ تومان بود. این صرافی‌ دلار را از مردم با قیمت ۲۷ هزار و ۶۳۲ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار امروز

قیمت یورو در بانک مرکزی نیز ۴۲۸۰ تومان اعلام شد. امروز قیمت فروش یورو در صرافی‌‌‌ها بانک‌ها، ۲۸ هزار و ۸۰۳ تومان اعلام شد. قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۸ هزار و ۵۱۶ تومان است.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

طبق نرخ‌‌‌ها اعلامی اتحادیه طلا و سکه تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۵ میلیون و ۵۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح قدیم ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

در بازار امروز قیمت طلا ۱۸ عیار برای هر گرم، یک میلیون و ۳۸۹ هزار و ۲۵۴ تومان اعلام شد.

نیم‌سکه، ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود. قیمت ربع‌ سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و ۳ میلیون تومان است.

آخرین اخبار حوزه طلا را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ناشناس

    دروغ نگو
    من امروز از صرافی بعد ۵ ساعت معطلی در صف خریدم ۳۰ هزارو چهارصد تومن

پیشنهاد سردبیر تجارت‌نیوز