اقتصاد امروز به روایت تجارت‌نیوز:

دلار و طلا ریختند و بورس صعودی‌تر شد / وعده‌های خودرویی و تثبیت قیمت بنزین / آغاز تغییرات در تاکسی‌های آنلاین

دلار و طلا ریختند و بورس صعودی‌تر شد / وعده‌های خودرویی و تثبیت قیمت بنزین / آغاز تغییرات در تاکسی‌های آنلاین
امروز قیمت دلار و طلا ریخت و شاخص بازار سهام نسبت به دیروز صعودی‌تر شد. در همین حال امروز وزیر صنعت، معدن و تجارت وعده‌های خودرویی داد و وزیر نفت وعده تثبیت قیمت بنزین را مطرح کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در صرافی ملی امروز ۵۰ تومان ارزان شد و برای فروش در اولین ساعات روز، ۱۱۴۰۰ تومان اعلام شده است. همچنین این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱۳۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت سکه طرح جدید نیز نسبت به دیروز ارزان شده و به چهار میلیون و ۴۵ هزار تومان رسیده است. هر گرم طلای ۱۸ عیار هم به ۴۰۸ هزار تومان تقلیل یافت.

اما امروز در بازار سهام چه اتفاقی افتاد؟ بورس در آخرین روز تابستان و پایان شش ماهه اول سال با تثبیت شاخص در کانال ۳۰۲ هزار واحدی، کار خود را به پایان رساند. در عین حال، شاخص کل هم وزن نیز که نمایانگر وضعیت معاملات سهام‌های کوچک بازار است، با رشدی ۲٫۴۳ درصدی، وارد کانال ۸۷ هزار واحدی شد.

شاخص بورس امروز هم روندی صعودی داشت.

در همین حال امروز وزیر صنعت، معدن و تجارت ابراز امیدواری کرد با راهکارهایی که پیگیری می‌شود، مشکل کمبود قطعات یدکی خودروهای داخلی برطرف شود.

وزیر نفت هم گفت: هیچ قراری برای افزایش قیمت بنزین گذاشته نشده است و برداشتی که در این باره شده درست نیست.

مزایده اموال بانک گردشگری، آغاز تغییرات جدید در اسنپ، تپسی و ماکسیم و احتمال ایجاد خط اعتباری جدید صادراتی برای ایران با پیوستن به اتحادیه اوراسیا از جمله اخبار مهم دیگر امروز بودند.

همچنین امروز رئیس جمهور با بیان اینکه ما مرد دفاع و نه اهل تسلیم هستیم و اجازه نخواهیم داد کسی به مرزهای ما تجاوز کند، گفت: در این مقطع حساس و تاریخی دست رفاقت، دوستی و برادری به سوی همه همسایگان خود دراز می‌کنیم و در این راستا حتی آماده‌ایم از خطاهای گذشته آنها در منطقه بگذریم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند