رئیس اتحادیه املاک بابل در گفتگو با تجارت‌نیوز:

رشد قیمت ویلاهای شمال متوقف شد / حداقل و حداکثر قیمت زمین چقدر است؟

رشد قیمت ویلاهای شمال متوقف شد / حداقل و حداکثر قیمت زمین چقدر است؟

رئیس اتحادیه املاک بابل می‌گوید: روند رشد قیمت ویلا متوقف شده است. قیمت زمین نسبت به ماه گذشته هنوز کاهش نیافته است. قیمت زمین در مناطق لاکچری متری 25 تا 30 میلیون تومان است.

به گزارش تجارت‌نیوز، «روند رشد قیمت ویلا متوقف شده است.» این تازه‌ترین گفته رئیس اتحادیه املاک بابل است.

روند توقف رشد قیمت ویلا در شمال کشور در حالی از سوی فعالان بازار مسکن مطرح می‌شود که بر اساس گزارش منتشر شده توسط بانک مرکزی در آبان ماه سال 1399، سرعت رشد قیمت معاملات مسکن در شهر تهران هم نسبت به مهر ماه سال جاری کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در آبان ماه سال 1399، به 4.5 هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل 48.4 درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل 9.9 درصد افزایش نشان می‌دهد.

قیمت ویلا ارزان نشد

به گفته رئیس اتحادیه املاک بابل، روند خرید و فروش ویلا در شمال کشور راکد است و قیمت زمین نسبت به مدت مشابه ماه گذشته ثابت باقی مانده است. یعنی قیمت زمین نسبت به ماه گذشته هنوز کاهش نیافته است.

رضا صادقی معتقد است: علت رکود بازار مسکن شمال کشور این است که فعلا مردم پولی برای سرمایه‌گذاری در ویلاهای شمال کشور را ندارند. همین موضوع باعث شده خرید و فروش ویلا نسبت به سال‌های گذشته کمتر شود.

رئیس اتحادیه املاک بابل شهریور ماه امسال نیز از راکد شدن خرید و فروش ویلاهای شمال کشور خبر داد و گفته بود: «جهش قیمت در بازار مسکن حتی قدرت خرید پولدارها را هم کاهش داده است.»

حداقل و حداکثر قیمت زمین چند است؟

حالا صادقی درباره قیمت زمین در مناطق لاکچری به تجارت‌نیوز گفت: قیمت زمین در مناطق لاکچری متری 25 تا 30 میلیون تومان است. همچنین میانگین قیمت زمین متری 9 تا 10 میلیون تومان گزارش شده است. در عین حال حداقل قیمت زمین در شمال با متری شش تا هفت میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

آنچه پیداست فعلا روند معاملات خرید و فروش ویلا راکد است و مردم پولی برای سرمایه‌گذاری برای ویلاهای شمال کشور را ندارند. آژانس‌های معاملاتی مسکن می‌گویند با افزایش یک‌باره قیمت‌ها نه فروشنده‌ای در بازار وجود دارد و نه خریداری.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند