دبیر انجمن انبوه‌سازان تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز:

قیمت مسکن تا شهریور گران نخواهد شد / کاهش قیمت میلگرد

قیمت مسکن تا شهریور گران نخواهد شد / کاهش قیمت میلگرد

دبیر انجمن انبوه‌سازان تهران می‌گوید: اکنون متوسط قیمت مسکن ۲۱ میلیون تومان است. چنانچه قیمت مصالح ساختمانی به همین روال کنترل شود قیمت مسکن تا پایان شهریور گران نخواهد شد.

دبیر انجمن انبوه‌سازان تهران در پاسخ به این پرسش که با توجه به آخرین قیمت آهن آیا قیمت مسکن ارزان خواهد شد؟ به تجارت‌نیوز گفت: اکنون متوسط قیمت مسکن 21 میلیون تومان است. چنانچه قیمت مصالح ساختمانی به همین روال کنترل شود قیمت مسکن تا پایان شهریور گران نخواهد شد.

رامین گوران اوریمی افزود: با دستور رئیس جمهور مبنی بر کاهش قیمت آهن و سیمان و ورود قوه قضاییه در این رابطه قیمت مصالح ساختمانی نسبت به دو هفته گذشته ارزان شد. به عنوان مثال قیمت میلگرد نسبت به 14 روز گذشته کاهش و هر کیلو میلگرد به قیمت 10 هزار تومان رسیده است.

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه دولت گفته است از بساز و بفروش‌های مسکن مالیات گرفته می‌شود، آیا این موضوع واقعیت دارد؟ اظهار کرد: ماده 54 صراحت بر اخذ مالیات بر مسکن تاکید دارد؛ این در حالی است که این ماده دارای ایراداتی که مجلس شورای اسلامی باید این نوع ایرادها را برطرف کند. به هر حال درآمد دولت از فروش نفت کاهش پیدا کرده و از این‌رو با مالیات از فروش تمام کالاها از جمله مسکن قصد دارد، درآمدهای خودش را افزایش دهد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند