خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : پیش بینی قیمت طلا و سکه در نیمه دوم سال/ طلا و سکه بخریم؟
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد

ساخت نخستین پنل های خورشیدی سبک

773x435 cmsv2 da98b408 6c61 5dfd 8d4c 4557b3ccc06b 7548744

یک شرکت هلندی پنل خورشیدی قابل بازیافت را معرفی کرد که تقریباً دو سوم سبک‌تر از حد متوسط ​​است. چرا ما به پنل های خورشیدی سبک نیاز داریم؟

به گزارش تجارت‌نیوز، پنل های خورشیدی شیشه‌ای اغلب برای ساختمان‌های تجاری بسیار سنگین استفاده می‌شوند. این در حالی‌ست که پنل های خورشیدی لانه زنبوری سبک می‌تواند آینده انرژی‌های تجدیدپذیر پایدار باشد. دو سازنده هلندی برای ایجاد یک پنل خورشیدی کاملاً قابل بازیافت و سبک با یکدیگر همکاری کردند و گزارش‌ها نشان می‌دهد نتیجه، درخشان شده است.

این کاشی‌های فتوولتائیک (PV) با همکاری متخصص پنل های خورشیدی Solarge و سازنده مواد Econcore، جایگزین شیشه‌های سنگین و به شیوه ساختار لانه زنبوری مقاوم اما سبک طراحی می‌شوند. در نتیجه، پنل های خورشیدی تا 65 درصد سبک‌تر از پنل های معمولی هستند و همین موضوع نصب آن‌ها را آسان‌تر می‌کند.

این امر نیاز به قاب آلومینیومی در اطراف پنل را از بین می‌برد و آن‌ها را نسبت به پنل های خورشیدی سنتی در برابر ضربه مقاوم‌تر می‌کند. همچنین به این معنی است که می‌توان آن‌ها را روی ساختمان‌هایی با وزن محدود مانند انبارها نصب کرد.

ساختار لانه زنبوری، آن‌ها را در کنترل دما نیز کارآمدتر می‌کند، در حالی که پنل های شیشه‌ای در تنظیمات حرارت بالا کارایی کمتری دارند.

در حالی که پنل های خورشیدی شیشه‌ای سنتی از نظر فنی قابل بازیافت هستند ، اغلب بسیار گران و وقت‌گیر هستند. از آنجایی که کاشی های لانه زنبوری به مواد کمتری نیاز دارند، فرآیند بازیافت قابل دستیابی‌تر است.

چرا وزن پنل های خورشیدی مهم است؟

به گزارش یورونیوز، سیستم‌های سنتی پنل های خورشیدی از پنل، مواد نصب و بالاست ساخته می‌شوند تا از باد کردن آن‌ها جلوگیری کنند. این وزن روی هم حدود 25 کیلوگرم در هر متر مربع است.

Solarge در حال حاضر سیستم های فتوولتائیک (PV) سبک وزنی تولید می‌کند که از لنگر سقفی به جای بالاست استفاده می‌کند و این وزن را به 8 کیلوگرم کاهش می‌دهد.

این بدان معناست که می‌توان از آن‌ها بر روی سقف‌های تجاری و صنعتی استفاده کرد که عموماً تا حد امکان سبک هستند. به این معنی که آنها فقط می‌توانند وزن خود را تحمل کنند و باران و برف مورد نیاز قانونی را حمل کنند.

پنل های سبک‌تر نه تنها به رعایت قوانین کمک می‌کنند، بلکه از مواد کمتری استفاده می‌کنند و نصب راحت‌تری دارند.

وزن یکی از پنل های لانه زنبوری جدید Solarge با وسعت 2.66 متر مربع، تنها 14.5 کیلوگرم است در حالی که وزن یک پنل شیشه ای سنتی بیش از 28 کیلوگرم است.

بازیافت پنل های خورشیدی بسیار دشوار است؟

بازیافت پنل های خورشیدی بسیار دشوار است، به این معنی که اغلب در محل دفن زباله قرار می‌گیرند .

این به این دلیل است که آن‌ها از چندین لایه با اجزای مختلف تشکیل شده‌اند که باید از هم جدا شوند. فرآیندی پرهزینه و وقت‌گیر که اغلب غیراقتصادی تلقی می‌شود.

فرآیند استخراج نیز معمولاً به مواد شیمیایی خطرناک متکی است. این یک مشکل بزرگ برای صنعتی است که در مرکز خود قصد دارد با کربن زدایی بخش انرژی از کره زمین محافظت کند.

از طرف دیگر، هسته لانه زنبوری پنل های Solarge از مواد بازیافتی و قابل بازیافت ساخته شده است که عاری از مواد شیمیایی سمی PFAS هستند .

یکی از انواع طراحی دارای پنل ساخته شده از دو ماده است که تقسیم و مرتب سازی اجزا را بسیار آسان‌تر می‌کند.

این پنل ها قرار است در JEC World 2023 نمایشگاه بین المللی کامپوزیت ها اواخر ماه جاری رونمایی شوند.

نظرات