رئیس دانشکده اتحادیه املاک تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز:

مسکن تا پایان سال گران نمی‌شود / متوسط قیمت خانه در تهران از 10 تا 15 میلیون

مسکن تا پایان سال گران نمی‌شود / متوسط قیمت خانه در تهران از 10 تا 15 میلیون

رئیس دانشکده اتحادیه املاک تهران می‌گوید: قیمت مسکن تا پایان سال گران نخواهد شد و نرخ‌های فعلی در بازار مسکن ثابت باقی می‌ماند. در حال حاضر متوسط قیمت مسکن در شهر تهران بین 10 تا 15 میلیون تومان متغییر است.

به گزارش تجارت‌نیوز، میزان معاملات مسکن کشوری در آذر ماه نسبت به آبان ماه دو برابر شده است. آیا قیمت مسکن در آینده گران می‌شود؟

رئیس دانشکده اتحادیه املاک تهران در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت مسکن در آینده گران می‌شود؟ به تجارت‌نیوز گفت: پارامترهای زیادی در افزایش یا کاهش قیمت مسکن اثرگذار است. صرف نظر از برخی رخدادهای سیاسی باید به موضوع قیمت دلار، قیمت حامل‌های انرژی و قیمت طلا دقت داشته باشیم. حتی میزان تورم و همچنین سود نرخ‌های بانکی هم در افزایش یا کاهش قیمت مسکن اثرگذار است.

قیمت مسکن در شمال و جنوب شهر متری چند؟

محمد علی عباسی افزود: به نظر می‌رسد قیمت مسکن تا پایان سال گران نخواهد شد و نرخ‌های فعلی در بازار مسکن ثابت باقی می‌ماند. در حال حاضر متوسط قیمت مسکن در شهر تهران بین 10 تا 15 میلیون تومان متغییر است. در برخی مناطق جنوب شهر می‌توان هر متر خانه را با قیمت هفت تا هشت میلیون تومان معامله کرد. در مناطق بالای شهر هم قیمت خانه از متری 25 تا 30 میلیون تومان معامله می‌شود.

او اظهار کرد: متاسفانه یا خوشبختانه هرگاه قیمت مسکن گران می‌شود تقاضا برای خرید خانه هم بیشتر می‌شود. در حال حاضر می‌توان گفت که وضعیت بازار مسکن در شرایط رونق قرار دارد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند